Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ege ve Akdeniz’i kapsayan yurt turu kapsamında Uşak'a da geldi.  BTP Uşak teşkilatıyla buluşan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, burada yerel basının da sorularını cevaplandırdı.

hüseyin baş1

UŞAK'TA YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİLER

“Uşakta’yız, yerel seçim çalışmalarımıza hız verdik. Önümüzdeki yerel seçimler bütün siyasi partiler için önemli bir gösterge” diyen Hüseyin Baş şöyle devam etti; “14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleri Türkiye'de değişim isteğinin başarılı olamadığı bir seçim oldu. Süreci düzgün yönetemeyen bir muhalefetin varlığını görmüş olduk. Dolayısıyla bizler de artık yerel seçimlerle başlayan süreçle birlikte genel seçimlere kadar kendi stratejimizi, kendi kurgumuzu ortaya koyup, seçim çalışmalarımıza bugünlerden itibaren start vermiş olduk".

hüseyin baş2

 BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş konuşmasında şu noktalara da değindi: Türkiye'de de belimizi doğrultamadığımız bir piyasa var. Ne bu piyasa, emlak piyasası, gayrimenkul piyasası. Belediyelere yakın insanlar bu şekilde zenginleşmeler ortaya koyuyorlar. Bu astronomik rakamlar. Bu, belediyelerde hukuksuzluklarla ve yolsuzluklarla oluyor. Bunlar ortadan kalkarsa aslında Türkiye'de ciddi bir ekonomik rahatlama da olacak. Bu görmezden geldiğimiz bir şey ama emlak, gayrimenkul rantı Türkiye'de ciddi bir problemdir. Bunları belediyeler üzerinden bitirebiliriz.

hüseyin baş

Hüseyin Baş: Emekliye yapılan maaş zammı çok düşük

Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi

Baş, "Kişi başı düşen milli gelirimizi hesapladığımızda, 4 kişilik bir aileye bunu böldüğünüzde Türkiye'de geçim sıkıntısı çeken hiç kimsenin kalmaması lazım. Türkiye'deki problem gelirin adil dağılmamasıdır. Türkiye'deki problem insanlara olan muameledir. O yüzden ben emekliye yapılan maaş zammını çok düşük buluyorum, mutlaka artırılmalı ama artırılsa bile bu bir çözüm değil. Türkiye'de bu tip rakamların üzerinden, yüzdesel farklılıklarla yarınlarımızı inşa edeceğimizi düşünüyorsak yanılıyoruz. Bunlar karın tokluğuna hayat yaşamaktır. Bu kadere mecbur değiliz, bunu farklı bir şekilde planlayabilirdik. Artık vatandaşımızın bunun arayışına girmesi lazım" dedi.

Editör: Ali ARASLI