Uşak İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Kadir Uslu oldu Uşak İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Kadir Uslu oldu
Banaz Belediye Başkanı ve adayı Zafer Arpacı, ilçenin en büyük sanayi kuruluşu olan Uşak Seramik’i ziyaret etti. Ramazan ayının ilk günü nedeniyle fabrikayı ziyaret eden Zafer Arpacı, Uşak Seramik yöneticileri Durmuş ve Hüseyin Tanış’la sohbet etti. Durmuş Tanış’ın “Nasıl durum sorusuna yanıt veren Zafer Arpacı, şöyle konuştu: “Durmuş ağabey herkes kazanacağım diye çıkıyor meydana. Herkes pehlivan ve er meydanında. Şimdi yoğurdum ekşi diyen yok. Allah hayırlısı neyse onu yapsın.

AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Hüseyin Tanış: Kim ne derse gözüne dizine dursun!

Ziyaret sırasında 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti’den Uşak Milletvekili aday adayı olan Hüseyin Tanış da, Zafer Arpacı için bazı ifadeler kullandı. 2 dönem AK Parti’den seçilen ve bu sefer bağımsız aday olan Zafer Arpacı’nın Banaz’a köklü hizmetler yaptığını dile getiren Hüseyin Tanış, şunları söyledi:
Başkan Banaz’da en çok tanınan adamlardan biri. Ben bunu CHP’lilere de diyorum, en köklü hizmetleri siz yaptınız. Kim ne derse desin, Hamamboğazı belediye binası, en büyük köklü hizmetleri siz yaptınız. Kim ne derse gözüne dizine dursun. Doğalgaz ve yollar, Banaz büyüdü baya.

Zafer Arpacı: 10 yıldır belediye başkanıyım ve elimden geldiği kadar size hizmet etmeye çalıştım

Uşak Seramik çalışanlarıyla da konuşan Banaz Belediye Başkanı ve adayı Zafer Arpacı, şu ifadeleri kullandı:
“Şimdi ben 10 yıldır belediye başkanıyım ve elimden geldiği kadar size hizmet etmeye çalıştım. Banaz’ı doğalgazla buluşturduk. Doğalgaz yakanlar biliyordur ve iyi kötü bir tasarruf sağlanmış oldu. Bunların içinde Hamamboğazı ve diğerlerini de yaptık. Önümüzdeki dönemde Banaz için bir şeyler yapabilir miyiz diye uğraşıyoruz. Sera OSB ve Karma OSB’yi de kuracağız. Kuruluşu gerçekleştirdik ve hazine arazilerini de OSB’ye geçirdik. 22 parsel var ve SERA OSB’de de 3000 kişi çalışacak. Bunların temellerini 2 yıldır ve 3 yıldır devam ediyoruz. Bunlar yarım kalmasın diye bağımsız aday oldum ve halkımız da bunu istedi. Sizlerin de desteğinizi bağımsız olarak bekliyorum. Yarım kalan işlerimizi de inşallah bitirip, Banaz’daki vatandaşımıza bir parça ekmek kazandırıyorsak ne mutlu bize.”
Editör: Ali ARASLI