Yalım'ın çalışanları suçladığı fotoğraf krizinde son durum: Erdoğan'ın yerine Özgür Özel kondu Yalım'ın çalışanları suçladığı fotoğraf krizinde son durum: Erdoğan'ın yerine Özgür Özel kondu
Uşak Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Muhammet Gür, TV100’den Nilüfer Özkan’ın Güne Bakış programına konuk oldu.
Seçim çalışmalarını burada değerlendiren İYİ Partili aday Muhammet Gür, kentle ilgili projelerinin yanı sıra, 14 Mayıs seçim sonuçlarına da değindi.

DOĞMA BÜYME UŞAKLI’YIM!

14 Mayıs seçimlerinde Uşaklı vatandaşın oylarıyla seçildiğini belirten Gür, şöyle söyledi;
“Ben bu seçimleri alacağım diyorum. 2023 seçimlerde milletvekiliydim ve Uşak halkının teveccühüyle seçildim. Maalesef yurtdışı oylarla milletvekilliğinden de olduk. Doğma büyüme Uşaklı’yım.  Uşak’ın temizliği, suyu, kanalizasyonu ve bunun gibi görevlerini yerine getirebiliriz. Bunun dışında şehrin daha büyük sorunları da var. 2012’de ihalesi yapılan 27 kilometrelik yol hala bitirilmedi. Mevcutta açık bir havalimanımız var ve sivil uçuşlara kapalı. İstanbul uçuşları, doluluktan dolayı değil Zafer Havalimanı’nın yapılmış olmasıdır. Zafer Havalimanı’nda ciddi bir hesap hatası var. Yüzde 99 tutmayan bir hedef var. Başkan olmam halinde havalimanımızı açacağım. İş dünyası ve Uşak halkıyla bir araya gelerek bir irade ortaya koyarak uçağımızı tekrar uçuracağız”.

2009’DAN SONRA 1 BUÇUK YIL BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPTIM, 30 PARKIN PLANINI O ZAMAN HAZIRLAMIŞTIK!

“Uşaklı anneler, kadınlar ve çocuklar için projeniz var mı?” sorusuna yanıt veren Gür, şöyle konuştu:
“İlk 100 günde 3 mahalleye birer kreş açacağız. Bunlar için atıl binaları kreş yönetmeliğine uygun hale getirip Milli Eğitim desteğiyle bu işi yapacağız. Uşak Belediyesi’nde çok fazla çalışan var ve bir kısmını burada değerlendireceğiz. İhtiyaç gözeterek yerimiz varsa tamamını ihtiyaca yanıt verecek hale getireceğiz.
Uşaklı iş dünyası ve hayırseverlerle bir araya gelerek 10 bin öğrencimize burs verir hale geleceğiz. 1 buçuk yıl belediye başkan yardımcılığımız oldu ve bu sürede 30 parkımızın planını bitirdik. 5 yılda bunların çoğunu yapacak imkanımız olacak.”
Editör: Ali ARASLI