Sosyal medya Kenan İmirzarioğlu ve Sinem Kobal'i konuşuyor Sosyal medya Kenan İmirzarioğlu ve Sinem Kobal'i konuşuyor
Gazeteci Fatih Altaylı, Celal Şengör, İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı’nın Milyoner’de ilk 5 soruyu geçemeyeceğini söyledi. Milyoner yarışmasının ‘bilgi’ değil ‘bilgimsi’ yarışması olduğunu belirten Altaylı, şöyle söyledi:
“İlber Ortaylı, Celal Şengör ve Murat Bardakçı’yı götür. İlk 5 soruyu geçsinler yüzüme tükür”.
Kenan İmirzarioğlu’nun sunduğu ATV’deki Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında garip eleme durumları oluyor. Doktora seviyesindeki isimler, ilk 5 soruda eleniyor ve bu durum sosyal medyada linç kampanyasına dönüyor. Son olarak Doktora öğrencisi Damla Aktan, 2’inci soruda elendi.  "Satıcıların belirli günlerde mallarını sattıkları geçici yere ne ad verilir?" sorusuna yanlış verdi. Bunun dışında önceki gün de İskoçya takımlarını bilmeyen zeki bir öğrenci de sosyal medyanın diline düştü.
melydnar
Celal Şengör, İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı da elenir!
Bu konuda bir yayın yapan Fatih Altaylı, bu yarışmanın bilgimsi yarışması olduğunu öne sürdü.
Daha önce Celal Şengör, İlber Ortaylı ve Murat Bardakçı ile yayın yapan Altaylı, bu isimlerin de eleneceğini iddia etti. Altaylı, şöyle söyledi:
“Bunda şaşıracak bir şey yok. Bu yarışmaya ve bu gibi yarışmalara ülkenin genel kültür seviyesini ölçme yarışı gibi bakmamak lazım. Bu yarışmalara üniversiteyi iyi puanla kazanmışları bırak, allame-i cihan dediğim isimleri götürelim. İlber Ortaylı, Celal Şengör ve Murat Bardakçı’yı götür. İlk 5 soruyu geçsinler yüzüme tükür. Sen Celal veya İlber’in oradaki Serdar Ortaç şarkısını bileceğini mi sanıyorsun. Sunucu diyecek ki Serdar Ortaç, bu Celali cahil mi yapacak?”
milyoner
Murat Bardakçı, Fenerbahçe Başkanıyken Aziz Yıldırım’ı tanımadı
Altaylı, Murat Bardakçı’nın daha önce kendisini telefonla arayan Aziz Yıldırım’ı tanımadığını belirtti. Altaylı, şöyle konuştu:
“Murat Bardakçı ile oturduk ve Aziz Yıldırım arıyor. Aziz Yıldırım, Murat Bardakçı’yı arıyor ve siz kimsiniz diye sordu. Aziz Yıldırım ben seçimle geldim diyor. Murat Bardakçı kimsin diyor ve telefonu kapatıyor. Hadi bu soruyu nasıl bilemedin. Ulan bana kolay o. Senin bildiğin sana kolay ve benim bildiğim de sana zor. Adını dahi bilmediğimiz şarkıcılar var ve bu bilinmeyebilir. Bu yarışmalara bu nevi muamele etmemek lazım. Burası bilgi değil, bilgimsi yarışması.”
UŞAK PORT HABER-
Editör: Ali ARASLI