Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilen danışmanı İmambakır Üküş, hakkındaki iddialara yanıt verdi. Enver Aysever’e konuşan İmam Bakır Üküş, kim olduğu ve iş hayatına dair konuştu.

12 Eylül’de tutuklandığını ve sonrasında bir süre sahte kimlikle yaşadığını belirten İmambakır Üküş, şöyle konuştu:

Metin Uca hayatını kaybetti! Yakılarak ölmek istiyorum sözü gündeme getirildi Metin Uca hayatını kaybetti! Yakılarak ölmek istiyorum sözü gündeme getirildi

“Dün Kemal Kılıçdaroğlu’ne övgü düzenler, bugün sövgü yarışındalar. Ben devrimci sosyalist bir hareketten geldim. İşçi hareketinden geldim. 12 Eylül öncesinde de işçi örgütlenmesinde yer aldı. 12 Eylül sonrası çıktım ve aranıyor olmama rağmen sahte kimlikle mücadele ettim.

12 Eylül sonrası bütün sol ve sosyalist dergilerin yayınlanmasını sağladık. 3 kişinin dahi sokakta yürüyemediği bir dönemdi.”

“BENİ ARAYAN GAZETECİLER ŞİMDİ TANIMIYORUM DİYOR”

CHP’ye yakın gazetecilerin kendisini aradığını ve kulis aldığını belirten İmambakır Üküş, şu ifadeyi kullandı:

“Beni arayarak benden duyduklarını kulis diye yazan gazeteciler, şimdi tanımıyoruz diyor. Kral öldü ve yaşasın yeni kral diyorlar. Bence yanlış yere sıraya dizilmişler. Kralın kim olduğunu hep beraber göreceğiz.”

2009 YEREL SEÇİMİNDEN BERİ KILIÇDAROĞLU İLE BERABERDİK

İmambakır Üküş, Kılıçdaroğlu ile çalışma sürecini anlattı:

“2009’daki yerel seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındaydık. Bir grup olarak geldik ve İstanbul’da Gürsel Tekin ve Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Biz CHP’nin dışında kalan kesimlerle koşulsun destek kararı aldık. Sonrasında İstanbul’da 134 civarında STK ve gazete derginin yer aldığı platformla destekledi. Gürsel Tekin, İl Başkanlığı döneminde her kesime ulaşmaya çalıştı. Kılıçdaroğlu Gönüllüleri diye bir organizasyon kurduk. O dönemden beri bir arkadaşlığımız ve yoldaşlığımız var. Ben Kılıçdaroğlu’nun siyasetini onayladım ve destekledim.”

PARA KAYNAKLARINI AÇIKLADI

Enver Aysever’in ‘Para kaynaklarınızı açıklar mısınız?’ sorusuna yanıt veren İmambakır Üküş, şöyle söyledi:

“Bizim yoldaşlığımız ve arkadaşlığımız 40 yıldır devam ediyor. Biz bir ajansız ve farklı yayınlar yapıyoruz. Biz 12 Eylül sonrası ne kadar yayın çıkmışsa, hepsinde emeğimiz var. Biz iyi bir ekibiz ve bu faaliyetler üzerinden de yürüyen profesyonel işlerimiz var. Hiçbir belediyeden ilan almayan tek siteyiz. CHP’li belediyelerin ilanlarını, haberlerini ve videosunu ücretsiz yayınlayan tek siteyiz. Hiçbir belediyeden ücretli ilan alırız. Ne de hiçbir belediye başkanını bu anlamda eleştirmeyiz.”

CHP’NİN NE ÜYESİYİM, NE DEĞİLİM!

Enver Aysever’in “CHP’nin üyesi misiniz?” sorusuna yanıt veren İmambakır Üküş, şu yanıtı verdi:
“Ne üyesiyim ne de değilim. İletişim bilgileri eksik olduğu için üyeliğim görünmüyor. Kim yaptı bunu bugün değişimci olan ekip, bizi ne var ne yok durumuna soktu. Kılıçdaroğlu partinin tek tek üyeleriyle uğraşmaz ve uğraşamaz.”

Üküş, Kılıçdaroğlu için de şu ifadeyi kullandı:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu en yakınındakiler hançerlediler. Bunları ben yazdım. Ön seçim yapsaydı, bugün birinci sıradakilerin hangisi sıralamaya girerdi.”

“CHP’DEN ALEVİLER SÖKÜLMEK Mİ İSTİYOR?”

Aysever’in şu sorusu da dikkat çekti:

“Siz Dersimli misiniz? Alevi misiniz? Bu partiden Aleviler sökülmek isteniyor deniyor. Bu soruyu sormaktan hicap duyuyorum.”

Yanıt veren Üküş, şöyle konuştu:
“Ben Tunceli’nin yolunu dahi görmedim. Benim için Ovacıklı falan denildi. Benim için Kılıçdaroğlu’nun akrabası denildi. Yok dedim böyle bir şey. Ben üniversiteyi okuyamadım. Liseyi bitiremedim ve beni iktisatçı diye yazmışlar. Bu işin tehlikeli yönü şu, kin nefretle hareket eden kişilerin söylediği bir şey. CHP Alevi bir partidir ve mezhepçidir ve Kılıçdaroğlu seçilir deniyordu. Ne oldu şimdi? CHP, Karadenizli mi oldu yani. Kılıçdaroğlu'na kin ve nefretin tek sebebi Kürt ve Alevi olarak görülmesi. Bütün gazeteciler için diyorum.  Kemal Kılıçdaroğlu'na yanında olanlar zarar verdi. 6'lı masa falan zarar vermedi."

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN....