Ünlü ekonomist İslam Memiş, yaz aylarında gram altın fiyatlarıyla ilgili tahminlerini anlattı. Şu anda 1350 TL bandında olan gram altın için kritik uyarılar yapan Memiş, yaz dönemlerinde yine 1550 seviyelerini beklediğini ve bugün altın almanın fırsat olduğunu belirtti.

Kişisel youtube kanalı üzerinden bir yayın yapan İslam Memiş, bankadan altın alanları bir kez daha uyardı. Altın alacakların nefsine yenik düşmemesini öneren İslam Memiş, “Altında ons fiyatı düşebilir ancak dolar kurundan destek alan altının 1350 TL’nin altına düşme ihtimali çok zor. Ancak yine 1350 seviyesinin altına düşecek diye bekleyenler, umarım öyle olur ve kazançlı çıkarsınız. Benim beklentim o yönde değil ve 1350 fiyatını son bir alım fırsatı olarak değerlendirin ve yaz aylarında 1550 ve üzeri rakamlar gelir. Bu uyarımı göz ardı etmeyin” dedi.

İslam Memiş, genel olarak şu değerlendirmeleri yaptı;

GRAM ALTIN REKORUNU 14 MAYISTAN ÖNCE KIRMIŞTI!

Gram altın TL fiyatlarına gelelim. Ekranlarda 1360 seviyesinde ve aradaki makas kapanmadı ve serbest piyasada da 1360 TL civarında. Bu hafta yanlış bir haber yapıldı ve altın fiyatlarında rekor gibi haberler oldu ve ben buna şaşırdım. Bu hafta altın fiyatlarında rekor olmadı. Salı günü 1360 TL seviyesinde olan gram altın fiyatı bugün 1390 seviyesine kadar çıktı ve bu rekor değil.  Birinci tur seçimlerinde gram altın fiyatı 1500 seviyesine yükseldi ve tüm zamanların rekorunu kırdı. Birinci turdan sonra 1358 seviyesine geriledi ve bu haftada da geriledi. Benim için gram altın TL fiyatında, son 3 haftadır tekrar ediyorum. Benim nazarımda gram altında 1350 seviyesinin altında fiyatlar yok.

ALTININ 1350 TL’NİN ALTINA DÜŞME İHTİMALİ ÇOK ZOR

Altında ons fiyatı düşebilir ancak dolar kurundan destek alan altının 1350 TL’nin altına düşme ihtimali çok zor. Ancak yine 1350 seviyesinin altına düşecek diye bekleyenler, umarım öyle olur ve kazançlı çıkarsınız. Benim beklentim o yönde değil ve 1350 fiyatını son bir alım fırsatı olarak değerlendirin ve yaz aylarında 1550 ve üzeri rakamlar gelir. Bu uyarımı göz ardı etmeyin.  Benim nazarımda 1350 seviyesinin altında bir altın yok. Sanal alabilirsiniz ama bozdurmaya gittiğinde 1250’ye bozdurursun ve fiziki alamadıktan sonra yapacağın bir şey yok. Nefis seninle oynuyor ve illüzyon gibi hayal dünyasında yaşayan insanlar, hop bankadan aldım bitti diyor. O nefis sana satış fiyatını göstermiyor. Alışa odaklandığın için 0,20 kuruşu kar görüyorsun ve yapıştırıp alıyorsun. Sonra ben altınımı 1250 TL’ye bozdurdum ve bankalar beni soydu diyorsun. Biz yıllardır ne anlatıyoruz. Dinleyen yok.

Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!

GÜMÜŞ FİYATLARI NE OLACAK?

Gümüş fiyatlarındaki yol haritamız aynen tıkır tıkır işliyor ve 22,80 dolar seviyesi test edildi ve tekrar buradan tepki yükselişiyle 24 dolar seviyesine kadar yükselebilir. Sonra tekrar geri gelen bir gümüş ons fiyatı göreceğiz. 24 dolar beklentisi gerçekleşti ve düşüş yönlü beklentimi sürdürüyorum.  

Editör: Ali ARASLI