AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, kendi dönemlerinde Uşak’ta sağlık alanında çok fazla iş yapıldığını söyledi. TBMM’de konuşan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, kentte 700 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ilaveten 250 yataklı bir devlet hastanesi de kurulacağını belirtti. TBMM’de sağlık yatırımları hakkında konuşan Güneş, şöyle söyledi:

“AK Parti döneminde sağlık yatırımlarına çok büyük önem verildi. 24 şehir hastanesi olmak üzere 757 yeni hastane ve 414 hastane ek binası yapıldı. Uşak’ta da 700 yataklı Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapıldı. Bunun dışında 60 yataklı Banaz Devlet Hastanesi ile 30 yataklı Sivaslı Devlet Hastanemiz tamamlandı.  Karahallı ve Ulubey devlet hastanesi yapıldı. 27 aile ve toplum sağlığı merkezi yapıldı. Uşak Eski SSK ve Dörtyol Devlet Hastanesi binası depreme dayanıksız diye yıkıldı. Burada 250 yataklı devlet hastanesi ve eski SSK hastanesi alanın alanına da ağız ve diş sağlığı merkezi yapılacak.”

Öte yandan Güneş, daha öne yaptığı açıklamada, hastanede randevu sorununu çözdüklerini belirtmişti. Güneş, randevu sistemi üzerinden doktorlara ve sağlık çalışanlarına haksızlık yapıldığını da kaydetmişti.

Uşaklı zengin siyasetçinin arsası için bağışladığı milyonların perde arkası! Uşaklı zengin siyasetçinin arsası için bağışladığı milyonların perde arkası!

UŞAK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ŞİKAYET KONULARININ BAŞINDA

İsmail Güneş’in önemli yatırım olarak nitelediği Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi, muhalefetin ve toplumun en çok eleştirdiği konuların başında geliyor. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki randevu sistemi sık sık tartışılıyor. Vatandaşın en çok şikayetçi olduğu alanların başında Uşak’taki sağlık sistemi bulunuyor. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin acil servisinde hizmet alamadığını belirten bazı vatandaşlar, Afyonkarahisar gibi illere gitmek zorunda kaldığını belirtiyor.  

Editör: Ali ARASLI