Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar! Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar!
AK Parti Uşak Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş, kente stadyum yaptıracağını ifade eden Belediye Başkan adayı Muhammet Gür’e gönderme yaptı. Önceki hafta İYİ Parti İl Binasında, Ahmet İtil’e satılan mülklerle ilgili açıklama yapan Muhammet Gür, belediyenin borçlardan kurtulamadığını ifade etmişti. Aynı zamanda kente stadyum yaptıracağını belirten Muhammet Gür’e, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş’ten yanıt geldi.
Dikilitaş Millet Bahçesi’nin açılışında konuşan Güneş, verilen vaatlerin yerine getirilemeyeceğini savunarak, şöyle devam etti:
STADYUMU DEVLET YAPAR, BELEDİYE DEĞİL!
Seçime gidiyoruz ve vaat eden vaat edene… Gökyüzündeki ay ve güneşi de vaat edecekler. Nasıl yapacaksınız diyoruz, ama hiç cevap veremiyorlar. Vaatlerin hangisi belediyenin görevi hangisi bakanlığın görevi belli değil. Stadyum yapacağız, hastane yapacağız diyor. Biri çıkıp diyor ki Aybey Mahallesine resmi kurumları getierceğim. Belediye bunu yapar mı? Bunlar bunu bilmiyor.
MEHMET ÇAKIN GELDİĞİNDE 120 MİLYON DOLAR BORÇ VARDI, BUGÜN 10 MİLYON DOLARA DÜŞTÜ
“Bakıyorlar, Mehmet Çakın kardeşimiz belediye başkanı olduğunda belediyenin 120 milyon dolar borcu vardı. Bu 120 milyon doları belediye başkanımız ödedi ve 10 milyon dolara indirdi. Peki bu süre zarfında sadece borç mu ödedi? Sadece borç ödemedi, bu sürede Dikilitaş Millet Bahçesinde olduğu gibi, 120 bin dönümlük çocuk kent ve 100 bin dönümlük millet bahçesi olduğu gibi pek çok sosyal tesisi hayata geçirdi. Şimdi başkanımıza yapacak bir şey demiyorlar. Bu adam çalmaz çaldırmaz diyemiyorlar. Diyolar ki sattığı arsalar hepsinin ederi 120 milyon TL. Peki Çakın Başkan bu arsaları sattı da evinemi götürdü. Ne yaptı, halka hizmet için yaptı? Belediyenin TOKİ’de 3 binası var ve bir tanesi 120 milyon TL. Bugün eski belediye binasını restore etti ve buradaki esnaf odalarımıza burayı bedavaya verdi. Ön taraftaki dükkanları kiraya verdi yıllık geliri 100 milyon TL.”
Editör: Ali ARASLI