Uşak Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde gıda kolileri için başvuruları kabul etmeye başladı. Uşak Belediyesi’nin dağıtacağı Ramazan kölelilerinden yararlanmak için gerekli duyuru yapıldı. Buna göre gıda kolisini almak için ikametgah adresi ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapılacak.

Uşak Dikendere’deki minik şelale ortadan kalktı Uşak Dikendere’deki minik şelale ortadan kalktı

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, yardım edilecek ailenin durumunu inceleyecek ve gerçekten ihtiyaç sahibiyle gıda kolisini evine teslim edecek. Gıda kolisinden yararlanmak için 65 yaş üzeri vatandaşlara sadece nüfus cüzdanı ile gelme şartı kondu. Uşak Belediyesi’nin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yaklaşık 5000 gıda kolisi dağıtması bekleniyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, şöyle söyledi:

“Mübarek Ramazan ayına giriyoruz ve bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek için yardım kolisi dağıtacağız. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz bu çalışmaları koordine edecek. Yardım kolilerimizde yağ, un, şeker, çay, pirinç ve diğer temel gıdalar yer alacak”.

Editör: Ali ARASLI