Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, İsmetpaşa Caddesi’nde sokak sağlıklaştırması ve cephe yenilemesi nedeniyle belediyenin esnaftan ve mülk sahiplerinden alacakları paradan vazgeçeceğini ifade etti. Yalım, “Açılan davaları vatandaş kazanıyor ve dava giderleri de belediyeye yükleniyor” dedi. 

Söz konusu proje 2021’de başlamış ve İsmetpaşa Caddesi’ndeki binaların tek tip beyaz renge boyanması sağlanmıştı. Tabelalarda da birliktelik oluşturulmuş ve daha sonra da caddeye sokak düzenlemesi yapıldı.

Sokak düzenlemesi yapılırken, zemine atılan beton tepki toplamış ve oluşan sel suları nedeniyle bu durum gerekçe gösterilmişti.

O dönemde İsmetpaşa Caddesi esnafının sorularına yanıt veren dönemin ilgili Başkan Yardımcısı Emre Kocabıyık, burada her hangi bir sorunun olmayacağını ifade etmiş ve gelinen noktada caddede bu konudan kaynaklı sel oluşmuştu. 

ALİ KARAOBA İL BAŞKANI OLDUĞU DÖNEMDE ESNAFA PARANIN ÖDENMESİNİ İSTEMİŞTİ

Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı

Öte yandan bugün Özkan Yalım'ın aldığı karar, dönemin CHP İl Başkanı Ali Karaoba tarafından gündeme getirilmişti. O dönemde basına bir demeç veren Ali Karaoba, esnafın mağduriyetinin giderilmesi gerektiğini ifade etmişti. Söz konusu paraların verilmesi veya esnafın kendi istediği malzemeyi almasının daha makul olacağını belirten Karaoba'nın talebi, Özkan Yalım tarafından yerine getirilmiş oldu. Bu hamleyle Yalım, ilk defa partilisi ve partisinin Milletvekili Ali Karaoba'yla aynı düşünceyi savunacak. 

Editör: Ali ARASLI