Uşak Belediyesi’nin önceki dönemde kentteki otobüsçü esnafına 65 yaş üstü yolcu taşımak için vermeyi öngördüğü 2700 TL’lik destek sonlandırılıyor. 31 Mart 2024’te göreve gelen ve kendisi de ulaşım sektöründe yer alan Belediye Başkanı Özkan Yalım ve ekibi, kentte ulaşımı sağlayan otobüsçü esnafına verilecek olan desteği iptal için çalışma başlattı. Konu bugün meclis gündemine alındı.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Uşak'ı ilgilendiren flaş bir karar aldı! Altın madeni davası tekrar görülecek! Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Uşak'ı ilgilendiren flaş bir karar aldı! Altın madeni davası tekrar görülecek!

CHP Grubunun önerisiyle gündeme ilave madde 12 olarak eklenen madde meclisten geçerse, otobüsçü esnafına 7 Şubat 2024 tarihinde kararlaştırılan 2700’er TL iptal edilecek. Uşak Belediyesi’nin önceki dönem Başkanı Mehmet Çakın döneminde gündeme alınan madde, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüp karara bağlanmıştı. Şubat 2024’te alınan karar gereği her bir otobüsçü esnafına aylık 2700’er TL 65 yaş üstü ve engelli yolcuların ücretsiz taşınması için ilave destek verilmesi kararlaştırıldı. Söz konusu karar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın verdiği destek yetmediği için alınmış ve otobüsçü esnafı da gelecek olan parayı beklemeye başladı.

Edinilen bilgiye göre otobüsçü esnafına şu ana kadar her hangi bir para yatırılmadı. 31 Mart 2024’te göreve gelen Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, söz konusu kararın iptalini meclis gündemine ekletti. 5 aydır Uşak Belediyesi’nden para bekleyen otobüsçü esnafına 100’er litre mazot desteği de henüz verilmedi. Uşak Belediyesi yönetiminin ulaşım fiyatlarına zam yapıldığı için bu paranın iptalini gündeme aldığı belirtildi.

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, seçimden önce otobüsçü esnafının sorunlarını iyi bildiğini ve çözüm noktasında yardımcı olacağını ifade etmişti.

Editör: Ali ARASLI