Resmi Gazete’de İşsizlik sigortası prim giderleri oranı yüzde 30’dan yüzde 50’ye çıkarıdı. Karar bugün Resmi Gazete'de yayınlandı. Kararda şöyle denildi: "4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun 48’inci maddesinin yedinci fıkrası ile yüzde 30 olarak belirlenen ve işgeücünün istihdam edilebilirliğini arıtrmak, çalışanların vasıflırını yükselterek işsizlik riskini azaltmak ve teknolojik gelişmeler nedeniyle işsiz kalması beklenenlerin başka alanlara yönlendirilmesini sağlamak, istihdamı artırıcı ve koruyucu tedbirler almak ve uygulamak, işe yerleştirme ve danışmanlık hizmeti temin etmek ve kurumda çalışmaya devam eden personelin mali ve sosyal haklarına ilişkin ödemeleri gerçekleştirme amacıyla kullanılması öngörülen işsizlik sigortası fonu bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı 2023 yılı için yüzde 50’ye çıkarılmıştır."

DEPREM BÖLGESİNDE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UZATILDI

Uşak'ta Ramazan Bayramı önü baklavanın kilosu ne kadara satılıyor? Uşak'ta Ramazan Bayramı önü baklavanın kilosu ne kadara satılıyor?

Öte yandan 6 Şubat'ta medyadana gelen ve Türkiye'de büyük üzüntüye neden olan depremin yaralarının sarılması içni de bölgeye yönelik başlatılan kısa çalışma ödeneği uygulaması uzatıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan kararla 7 Ağustos 2023 tarihine kadar uzatıldı. 

Editör: Ali ARASLI