Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, neye yatırım yaptığını açıkladı. Takipçilerinin hangi pozisyonda olduğuna dair soruya yanıt veren Selçuk Geçer, hiçbir yatırımının bulunmadığını aktardı. Geçer, altında bir süre düşüş olacağını ve 2024’ün sonunda ise boğa rallisinin başlayacağını aktardı. Geçen, 2025’in başından itibaren altını kimsenin tutamayacağını söyledi.

Banaz Hamam Boğazı'na giriş ücretlerine bir zam daha geldi! Banaz Hamam Boğazı'na giriş ücretlerine bir zam daha geldi!

Benim bir kuruşluk alımım yok!

Geçer, bugün yaptığı canlı yayında, şu açıklamaları yaptı:

“Beni bilen bilir ve ben dolar ve Bitcoin için bir kuruşluk alım yapmadım. Benim pozisyonum yok ve sürekli olarak inceleniyorum. Benim pozisyonum olsa beni burada tutarlar mıydı?  Eğer ki kitlelerle iletişim halindeyseniz ve bu kadar insana sesleniyorsanız, kendi pozisyonuna göre seslenemezsiniz. Dünyanın her yerinde bu yanlıştır ve ahlaki değildir. Bana diyorlar ki ağabey sen aptal mısın? Aptal olur muyum? Ben uzun vadeli yatırımcıyım ve size yatırım yapıyorum. Sizin güvenizi kazanıyorum ve benim için büyüm bir getiri bu. Ben 3 günlüğüne bu işi yapmıyorum. Ben işime yatırım yapıyorum. Size yatırım yapıyorum.”

ALTIN FİYATLARI NASIL BİR SEYİRDE OLACAK

2024’ün sonunda altın fiyatlarında bir ralli beklendiğini belirten Geçer, şu anda altın için bekleme dönemi olduğunu ifade etti. Geçer, şöyle konuştu:

“Altın fiyatlarında pozisyonunuz yoksa, ben olsam şu anda altın almam. Şu anda da almam. Beklerim. Görüntü şu, 2000’nin üzerine oturdu ve 2500 ve 3000’e gidecek. Ons olarak söylüyorum. Mantıksız bir yaklaşım değil. Doğru bir teori bu. Bu bir finans goy goyu değil. Doğru bir bakış açısı bu. Altında biraz bekleyin. Hiçbir pozisyon almadıysanız bekleyin. Daha netleşmesini görmek isteyin. Piyasa netleştiğinde altının yükselmesini destekleyin bir faiz ortamı varsa, o zaman eyvallah pozisyonunuzu alın. 2000’den almam 2100’den alırım ve sorun değil. Altın 1800’lere kadar gidebilir. Bu benim fikrim bu arada. 1800’e kadar gitme sebebi bir dalgalanmadan kaynaklanır. FED faiz indirmiyoruz diyecek ve haberler biraz daha olumsuz okunacak. Nasıl 2023’ün son çeyreğinde nasıl olumlu baktılar ya, şimdi her şeye olumsuz bakacaklar.”

Editör: Ali ARASLI