İYİ Parti'nin Türkiye genelinde en yüksek oy oranını yakaladığı Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı'nın da katılımıyla, Genel Başkan Meral Akşener tarafından bir istişare toplantısı yapıldı.

3333

Toplantıda genel seçimlerdeki alının sonuçlar ve bunun yanı sırı yerel seçimlerde izlenecek yol haritası sonuşuldu. Cumhuriyet Gazetesi'nde söz konusu toplantıyla ilgili bir kulis haber yapıldı.

111

Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre CHP'yle yerel seçimlerde ittifak konusunda net bir sonuç çıkmazken, 24-25 Haziran'da yapılacak olan büyük kurultayda Genel Başkan Meral Akşener'e destek verileceği vurgusu yapıldı. 

22222

Öte yandan 14 Mayıs genel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti ortak hareket etme kararı aldılar fakat ittifakla liste oluşturmadılar. CHP yönetiminin İYİ Parti'den gelen 1'inci sizden, 2'inci bizden teklifini kabul etmediği ve İYİ Parti'ye 3'üncü sırayı önerdiği ifade edildi. Bunun dışında genel seçim sürecinde CHP'li aday İsmet Akın, "oyunu heba etme" mesajları atarak, burada İYİ Parti'nin milletvekilliğini kıl payı kaçırmasının sebebi olarak görüldü. İYİ Partili Yasin Yavuz, İsmet Akın'ın seçim yasaklarını çiğnediği için hukuki süreç başlatacağını da sosyal medya hesabından duyurmuştu. 

Editör: Ali ARASLI