CHP'nin ittifak teklifini değerlendiren İYİ Parti'den ret cevabı geldi. İYİ Parti, Uşak, İzmir, İstanbul ve Ankara gibi kentlerde parti olarak yer alacak.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, şu açıklamayı yaptı:

"Mahalli idareler seçim Türk milletinin kötü gidişata mesajını vereceği bir seçimdir. İYİ Parti için bu seçim iktidar yürüyüşünde rotanın yenidne belirlenmesidir. O rota, milletin ta kendisidir. Bugün Genel İdare Kurulu kararımızı kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Kararımızı milletin taktirine bırakıyoruz. Yapılan oylama neticesinde GİK 2024 yerel seçimlerine İYİ Partimizin hür ve müstakil olarak girme kararını almıştır. Seçmenimizin karşısına en doğru adaylarla çıkarak, iyi belediyecilik parolası ile milletimize hizmet etme sorumluluğumuzu onlarla paylaşacağız."

İYİ Parti'nin Uşak adayı kim olacak?

Gözler şimdi İYİ Parti'nin Uşak'taki belediye başkan adayının kim olacağına çevrildi. Aday adaylığı süreci pek olmayan İYİ Parti'de Muhammet Gür'ün aday olma ihtimali yüzde 50 - yüzde 50...

Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek Uşak CHP'de yeni İl Kadın Kolları Başkanı seçilecek

İYİ Parti'de bir diğer isim de Selçuk Toker. Harita mühendisi ve İYİ Partili Uşak Belediye Meclis Üyesi Selçuk Toker'in de aday olma ihtimali var. 

Editör: Ali ARASLI