İYİ Parti Uşak Milletvekili adayı Muhammet Gür, Çarşı Uşak olarak adlandırılan proje hakkında bazı açıklamalarda bulundu.  Gür, Kentsel dönüşüm projesinin 2007’de dönemin AK Partili Belediye Başkanı Mesut Apaydın tarafından başlatıldığını, akabinde göreve gelen Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın çalışmayı belli bir aşamaya getirdiğini ve bir önceki Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından tamamlandığını belirterek, “Devlet eliyle yapılan projeler bir anda tamamlanamıyor. Uşak’ta en büyük çaplı çalışma kentsel dönüşümdü ve bu da yıllar alan bir süreçte tamamlandı. Ben daha önce belediye başkan yardımcılığı yaptım ve bu tür dönüşüm projelerinin vatandaşla veya esnafla ortak hareket ederek yapılması gerektiğini düşünüyorum. Aksi halde, mağduriyetler ortaya çıkabilir” dedi.

Muhammet Gür, 14 ve 28 Mayıs için teşekkür mesajı verdi Muhammet Gür, 14 ve 28 Mayıs için teşekkür mesajı verdi

Uşak’ın bir düzgün ve esnaf ile vatandaşın görüşü alınarak dönüşümü gerçekleştirmesi gerektiğini söyleyen Gür, “Benim pazaryerleriyle ilgili projem vardı. İlimizdeki tüm pazaryerlerini belli bir standarda kavuşturacaktık. Fakat hala sorunların bitmediğini görüyorum. Uşak’ın dışında belki hiçbir ilde bu kadar pazaryeri sorunu yoktur. Bunun için yapılacak çalışma, esnafı ve vatandaşı baz alarak, doğru ve kullanışlı alanların  oluşturulmasıdır. Çarşı Uşak Projesi de esnafı mağdur etmeden ve buradaki kültürel ve sosyal dokuyu da koruyarak oluşturulmalıdır" diye konuştu.

Milletvekilliği seçiminin ardından yerel seçimlerin yapılacağını kaydeden Gür, “Uşak’ta genel ve yerel seçimlerde de bir şeyler değişecektir” dedi.