Mart 2024 seçimlerine İYİ Parti ittifak yapmadan gidiyor. Dün Cumhuriyet Gazetesi'nde CHP'den İYİ Parti'ye mesaj niteliğinde bir haber çıktı ve CHP kurmayları, aynı gün yapılacak olan İYİ Parti GİK toplantısı öncesinde son mesajlarını verdi.

CHP'nin ittifakta kapıları kapatmayalım şeklindeki çağrısına İYİ Parti'den olumsuz yanıt geldi. Cumhuriyet ve Hürriyet Gazetesi'nde yer alan ve İYİ Parti tarafından yalanlanmayan haberlere göre, İYİ Parti, CHP ve diğer partilerle ittifak yapmak istemiyor.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberinde İYİ Parti'nin Mart 2024'te yerel seçimlere kendi adayıyla gireceği ve hedeflerinin 2028'de AK Parti'ye alternatif olmanın yer aldığı bildirildi. 

İYİ Parti'nin İstanbul, Ankara ve diğer bir çok ildeki adayının da belli olduğuna haberde dikkat çekildi. 

İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor! İhraç talebi üzerine savunma: Uşak Belediyesi’nde  İYİ Parti ve AKP'liler el üstünde tutuluyor!

HÜRRİYET'TE DE BENZER HABER YER ALDI

Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi de bu konuyla ilgili bazı bilgiler verdi. Selvi, "İstanbul için Bilge Yılmaz ve Buğra Kavuncu ön plana çıktı. Dün İYİ Parti’nin Genel İdare Kurulu vardı. Partinin yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı alındı" dedi.

UŞAK'TA DA MUHAMMET GÜR VEYA TOLGA PİRİNÇCİ

Öte yandan Türkiye genelinde durum böyleyken, Uşak'ta da muhalefetin seçimlere ittifakla gidip gitmeyeceği yönünde bazı beklentiler var. İYİ Parti'nin Uşak'ta adayının kim olacağına dair henüz net bir durum yok. Fakat partinin son 2 seçimdir azımsanmayacak bir oy alan Muhammet Gür'ü aday göstermesi güçlü bir ihtimal olarak görülüyor. Muhammet Gür'ün yanı sıra son seçimde 3'üncü sıra aday olan Tolga Pirinçci'nin de parti tabanı tarafından sevilmesi nedeniyle aday olabileceği yönünde de bir beklenti de hakim. 

Editör: Ali ARASLI