Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı Uşak'ın Banaz ilçesindeki orman yangını kontrol altına alındı

Kamuda bir dizi tasarruf tedbirini gündeme alan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şişmek ve ekibi, birden fazla maaş alan kamu görevlileri için yeni bir düzenleme yapıyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülen maaş düzenlemesine göre; birden fazla maaş ve huzur hakkı alan kamu çalışanlarının alacağı ücret 92 bin TL'ye geçmeyecek. Tasarının geçmesi durumunda Valiler ve diğer kamu görevlileri artık belli bir limite kadar para alacaklar. 
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve ekibi tasarruf tedbirleri kapsamında kamuda birden fazla maaş dönemini bitiriyor. Buna göre kamuda farklı görevler alanların maaşları 92 bin TL'yle sınırlanacak. Buna göre bakanlıklarda görev yapan müfettiş, valiler ve diğer kamu görevlileri, maaş, huzur hakkı ve diğer hak edişler adı altında toplam 92 bin TL'nin üzerinde maaş alamayacak. 
En yüksek devlet memuru maaşı olan 92 bin TL'ye geçmeyecek olan birden fazla maaş düzenlemesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülüyor. 

Editör: Ali ARASLI