Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak! Uşak Belediyesi, emekliye çayı 1 liradan satacak!

Kargo fiyatlarına 1 Haziran itibariyle yüzde 50 oranında zam yapıldı. Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir kargo şirketinin Uşak’taki yöneticileri, 1 Haziran 2023 itibariyle kargo bedellerine yüzde 50 oranında zam yapılacağını belirtti. Kargo firmalarının genel manada bir zam kararı aldığını ve bunun geçtiğimiz ayın ortasında kararlaştırıldığını belirten firma yetkilileri, “Mayıs ayının ortasında zam kararı alındı ve tüm şirketlerin 1 Haziran itibariyle zamlı fiyata geçmesi kararlaştırıldı. Bugünden itibaren fiyatlarda yüzde 50 gibi bir artış olacak. Kargo fiyatları şu anda en küçük zarf dediğimiz malzemeler için indirimli 70 ve normalde 100 TL civarında. Bu rakam indirimli veya anlaşmalı 100 ve normalde de 150 TL civarına çıkacak. Tabii kargo şirketleriyle ve taşıma hizmeti alan firmaların yaptıkları anlaşmalar da etkili oluyor” dedi.

kargo

Zamların nedeniyle ilgili bilgi veren şirket çalışanları, firmaların artan akaryakıt ve araç bakım giderlerini karşılamakta güçlük çektiğini dile getirdi. Firma çalışanları, “Akaryakıt çok pahalandı ve bunun yanı sıra kullanılan araçların bakım maliyetleri, sigorta, kasko ve diğer giderlerinde de ciddi bir yükseliş oldu. Bunların çoğu maliyetlerin yükünü ister istemez artırıyor. Önümüzdeki günlerde asgari ücrete de zam geleceği konuşuluyor ve şimdiden firmalar buna göre pozisyon almaya başladılar. Vergi, sigorta ve diğer görünmeyen giderlerle birlikte işletmelerin ayakta kalması için zam yapmaktan başka çözümü yok” ifadesini kullandı.

Öte yandan Uşak’ta hali hazırda 8 ulusal ve uluslararası bazda taşıma yapan şirket bulunuyor. Kentte, Yurtiçi, Aras, PTT, DHL, MNG, Sürat, Trendyol Express ve Hepsijet’in bayi ve temsilcilikleri hizmet veriyor.  

Editör: Ali ARASLI