GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Uşak’taki bir dükkanın kapısını açan hırsız, tesadüf eseri burada bulunan işyeri sahibini görünce kaçtı. An ve an güvenlik kamerasına yansıyan olayda, yüzü belli olmayan hırsızla ilgili tüm bilgiler İl Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Olay dün gece saat 23:30 sıralarında, Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Burada işyeri bulunan İ.A., gece unuttuğu evrak işleri için ofise geldi. Kapıyı kilitleyerek işyerindeki bilgisayarda işlemlerini yapmaya başladı.

Uşak'ta 'Beni bu havalar hasta etti' dedirten hava durumu Uşak'ta 'Beni bu havalar hasta etti' dedirten hava durumu

Kapıda bir tıkırtı duyan işyeri sahibi, ön kısma geçtiğinde hırsızla göz göze geldi. Hırsız kapıyı açıp içeriye girmek isterken işletme sahibini gördü ve kaçtı. Güvenlik kamerasına an ve an yansıyan olayda, hırsızın kapıyı kolayca açtığı görülüyor.

Ayrıca hırsızın kafasına şapka ve üzerine de kapüşon çekerek kamufle olması da dikkat çekiyor. Olayı 112 hattı üzerinden polis ekiplerine haber veren işyeri sahibi, görüntü kayıtlarını polise teslim etti. Polis ekipleri zanlının yakalanması için çalışma başlattı.  

Öte yandan işyeri sahiplerinin dükkanlarını iyice kilitlemeleri gerekiyor. Ayrıca güvenlik kamerası ve alarmı gibi sistemler de hırsızlığa karşı koruyucu olabiliyor. Polis ekipleri kentte işlek olan cadde ve sokaklarda gece denetimlerini rutin olarak devam ettiriyorlar. 

Editör: Ali ARASLI