Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, 9 ve 11 Ocak 2024 günlerinde Uşak’ta ve bir çok ilde kar yağışı olacak. MGM verilerine göre Uşak ve Afyonkarahisar’da kar yağışı bekleniyor. Fakat Aydın, İzmir ve Muğla’da ise sıcaklık seviyeleri düşmesine rağmen kar şu andaki tahminlerde yok. Uşak’ta 9 Ocak 2024 Salı günü kar yağışı beklenirken, bir gün sonra kar yağışı göstermiyor. 11 Ocak 2024 Perşembe günü de kar yağışı beklentisi hakim. Genel manada hava sıcaklığı 0 derece ve altına düşecek. Ayın 13’ü ve 14’ünden sonra Türkiye’de hava sıcaklığı genel manada düşecek. Peki bu durumun nedeni ne? Türkiye’de hava sıcaklıkları neden düşecek? Bu konuda youtube kanalı üzerinden bir yayın yayan Meteoroloji Uzmanı Bünyamin Sürmeli, önemli bilgiler verdi.

TÜRKİYE, SOĞUK HAVA DALGASININ ETKİSİNE GİRECEK

Sürmeli, Orta ve Doğu Avrupa’daki soğuk hava dalgasının Türkiye’yi etkileyeceğini söyledi. Ocak ayının 9’u ve 10’ndan sonra soğuk bir iklimin başlayacağını belirten Sürmeli, ayın 13 ve 14’üne dikkat çekti. Hava sıcaklığının bu günlerden itibaren 0’ın altına düşeceğini bildiren Sürmeli, buna göre hazırlıklı yapılmasını ifade etti. Seyahate çıkacakları ve yerel yönetimleri de tedbirli olma konusunda uyaran Sürmeli, şöyle konuştu:

“Böyle bir sistem olmasa, düşük ihtimalin üzerinde çok durmayız. Fakat dikkatli olunması lazım”.

Uşak’ın komşusu Afyonkarahisar hakkında konuşan Sürmeli, şöyle devam etti:

“Afyonkarahisar’da 9’undan sonra kar geçişleri var. Fakat bu 3 ila 5 santimetre arasında. 13 ve 14’ünde ülkemize giren sistem, Doğu Anadolu’da kar yapıyor. Fakat ince bir örtü oluşuyor.”

Manisa’da ayın 13 ve 14’ünce ince bir kar işareti bulunduğunu belirten Sürmeli, yağış miktarına göre kar düşeceğini aktardı. Sürmeli, şöyle söyledi: “Ayın 13’ünde kar ihtimali var. Ufak bir kar görme ihtimali Manisa için var.”

Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum! Uşak'ta müzik öğretmeninin eğlenceli Ankara havası gazino eleştirisi! Küfür yok, eleştiriyi anlamsız buldum!

UŞAK PORT HABER

Editör: Ali ARASLI