Uşak Belediyesi'nin Kayaağıl Termal tesislerinde haftasonu çok fazla yoğunluk oluyor. Haftasonu yoğunluğu belediyenin verdiği rakamlardan ortaya çıkıyro. Haftaiçi yaklaşık 400 ziyaretçinin gittiği Kayaağıl'da ücretsiz girenlerle beraber bu rakam 500'ü buluyor. 

Haftasonu ise 700-800 arası ziyaretçi Kayaağıla gidiyor. 6 yaş altı çocuklar da hesaba katıldığında yaklaşık 950 civarında vatandaş, havuzlara geriyor. 

1 kişi ücreti 100 TL olan Kayaağıl Termal'de aynı zamanda apartlar da bulunuyor. 

kayaağıl termal havuz

56 DERECE TERMAL SU BULUNUYOR

Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak Avrupalı ailelere özel dokunan Uşak halısı, AB tarafından koruma altına alınacak

Kayaağıl Termal'de 56 dereceye kadar termal su bulunuyor.  25 nolu otübüslerin gittiği Kayaağıl Termal Tesisleri'nde apartlar da var. Apartların boş kalma ihtimali çok düşük. Revezvasyonlar önceden yapılıyor. Kayaağıl Termal Tesislerinde apart ayırtmak için kuruma telefonla ulaşmak gerekiyor. 

KAYAAĞIL TERMAL TEK BAŞINA YETMİYOR

Kayaağıl Termal Tesisleri tek başına Uşak'a yetmiyor. 2009-2014 döneminde inşa edilen Kayaağıl Termal Tesisleri, 2 sefer revizyona girdi. Vatandaşta ciddi anlamda termal havuz isteğinin bulunması, bu alanın boş kalmamasına yol açıyor. Kentte ikinci bir termal tesise de ihtiyaç var. Henüz özel sektörün bu işin içine girmemesi, tüm yükü belediyeye sırtlandırıyor. 

Uşak'ta termal bölgede henüz bir tesisleşme sağlanamadığı için buraya yatırım yapılmıyor. Bölgede imar planı da henüz yok.