Uşak Belediyesi’nin işlettiği Kayaağıl Termal Tesislerdeki kadın ve erkek ayrı açık havuz kullanımı uygulaması, Cumartesi ve Pazar günleri yürürlükten kalkıyor. Kayaağıl Termal Tesislerinde, çarşamba, perşembe ve pazarları erkeklere ve salı, cuma ve cumartesi günleri de kadınların kullanımına sunulan açık yüzme havuzu hafta sonları karışık olarak kullanılacak. Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediyesi Kayaağıl Termal Tesisi yöneticileri, uygulamanın ilerleyen günlerde başlayacağını aktardı. Yaz döneminde özellikle hafta sonları açık havuzu kullanmak isteyen vatandaşların mağdur olduğunu belirten yetkililer, şu bilgileri verdi:

“Açık ve kapalı havuz kullanımında hafta sonları değişiklik olacak. Yaz dönemindeyiz ve vatandaşımız serinlemek için buraya geliyor. Açık yüzme havuzuna hafta sonları kadın ve erkek karışık havuza girebilecek. Burada aquapark da bulunuyor. Dileyenler hafta içi yine kadın ve erkek ayrı kullanım günlerinde tesise gelebilecekler.”

Uşak Kent Konseyi’nde 4 adaylı yarışa gidiliyor Uşak Kent Konseyi’nde 4 adaylı yarışa gidiliyor

Uşak Kayaağıl Termal’de hamam kullanımına ilaveten auqa için 150 TL alınıyor

Uşak Belediyesi yönetimi, geçtiğimiz Ramazan Bayramında Kayaağıl Termal tesislerindeki fiyatlara yüzde 150 zam yaptı. Buna göre 100 lira olan hamama giriş ücreti 250 TL’ye çıktı. Buna ilaveten aquapark kullanım için de 150 TL alınması kararlaştırıldı. Hamam ve aquapark kullanımı için toplam 400 TL alan Uşak Belediyesi yönetimi, fiyatın makul olduğunu da bildirmişti.

Zam geldiği dönemde vatandaşın yoğun tepkisini alan Uşak Belediyesi yönetimi, tesisin çalışma maliyetinin yüksek olduğunu ve bu maliyetin çıkmaması durumunda bu alanların kapanma riski taşıdığını da bildirmişti.

Editör: Ali ARASLI