Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!

Sokaktaki CHP’lilerin bugün İstenmeyen adam ilan ettiği Kemal Kılıçdaroğlu’na genel başkan adaylığında ilk desteği veren dönemin CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, “Sayın Genel Başkanım makamlarda bir sorun yok, başta siz olmak üzere o makamları işgal edenlerde sorun var” dedi.

Mayıs 2010’da CHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu’na destek için Türkiye’de ilk imzayı veren dönemin CHP Uşak İl Başkanı İsmail Demirel, aradan geçen 13 yılın ardından, değişim olması gerektiğini belirtti.

2010’da CHP Uşak İl Başkanı seçilen ve görev süresi içinde CHP Genel Başkanlığına aday olan dönemin İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’na ilk desteği veren İsmail Demirel, sosyal medya hesabı üzerinden, partisinin genel merkezini eleştirdi.

İSMAYILLL3

CHP Genel Merkezi’nin bugün gelinen noktada değişime kulak tıkadığını belirten İsmail Demirel, “Parti tabanından gelen yoğun değişim talebine kulaklarınızı tıkayarak, üstüne herkesle dalga geçecek şekilde, partinin can damarı olan örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı makamını kaldırıp kendinize bağlayacaksınız, yetmezmiş gibi kaç dönemdir milletvekilliği yapan en yakınınızdaki arkadaşınızı bu makamdan sorumlu danışman yapacaksınız. Sonra da bunun adı da değişim ve demokrasi olacak” dedi.

İSMAYILLL1

“İNSANLARIN AKLIYLA DALGA GEÇMEYİ BIRAKIN”

Demirel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Değişimden anladığınız kişilerin makamlarını değiştirmekse Sayın Genel Başkanım makamlarda bir sorun yok, başta siz olmak üzere o makamları işgal edenlerde sorun var. Artık insanların aklıyla dalga geçmeyi bırakın, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına yakışır şekilde gereğini yapın.”

İSMAYILLL2

TÜRKİYE’DE KILIÇDAROĞLU İÇİN İLK İMZAYI UŞAK ATMIŞTI

Mayıs 2010’da Deniz Baykal’ın ardından CHP Genel Başkanlığına aday olan dönemin İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’na, Ege Bölgesi’nden yoğun bir destek geldi. O dönemde CHP Uşak İl Başkanı olan İsmail Demirel, Türkiye genelinde başlatılan Kılıçdaroğlu için imza kampanyasına ilk imzayı atan isim olmuştu. Demirel, o dönemde yaptığı açıklamada, Deniz Baykal’a komplo kurulduğunu ve bunu asla doğru bulmadıklarını belirtmişti. Demirel, “Genel başkanın sonuna kadar yanındayız. Baykal istifasının ardından partiye geri dönmeyeceğini söylemiştir. Uşak il ve ilçe örgütü olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını açıklamasını memnuniyetle karşıladık. Kılıçdaroğlu, toplum tarafından sevilen bir insandır ve aday olduğunu açıklaması sevindiricidir. Baykal da taban ve tavanın hem fikir olacağı bir aday çıkmasını ifade etmişti. Kılıçdaroğlu CHP’ye yakışan bir insandır, il ve ilçe yönetimi olarak sonuna kadar destekliyoruz” ifadesini kullanmıştı.

Editör: Ali ARASLI