Türkiye'de Suriyeli ve diğer göçmenler meselesi yaşanıyor. Suriyelilere bazı vatandaşlar çok yoğun tepki gösterirken, bazıları daha ılıman bir çözüm yolunda. google üzerinde 'Türkiye'de kaç Suriyeli var', 'Türkiye'de kaç Afgan var' soruları yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Sosyal medyada da göçmenler ve mülteciler konusu sürekli tartışma unsuru. 

Bu konuda bir yorum da sevilen ve ünlü müzisyen Kenan Doğulu yaptı. 

İstanbul'da yangın çıktı, 29 kişi pisi pisine can verdi! İstanbul'da yangın çıktı, 29 kişi pisi pisine can verdi!

Kenan Doğulu, Suriyeli ve diğer göçmenler hakkında açıklama yaptı.

Teke Tek Özel’de Fatih Altaylı’ya konuşan Kenan Doğulu, Fatih Altaylı'nın Teke Tek Özel programına konuştu.

Suriyeli, Afgan ve diğer uyruklu göçmenler hakkında konuşan Kenan Doğulu, bu işin hesaplı kitaplı olmasını istedi.

Doğulu, endişelerini şöyle anlattı:

“Göçmen meselesi hepimizi üzüyor ve endişelendiriyor. Göçmenlerin artist, müzisyen ve bilim insanları başka ülkelere kaçıyor. Bazı insanların ülkemizde kalmasına onay verebiliriz.

Bu hoşumuza gidebilir. Nasıl söylesem? Herkese sahip çıkacak bir yüreğimiz var. Ama herkese de bakacak durumda değiliz. Biraz daha hesaplı ve kitaplı gitmek lazım. Planlama dahilinde olması gerekiyor. Bu iş için alınan bedeller yeterli değil.

Bizim ekonomimize yük. 20 yıl sonra bu kadar kalabalık insan Türkiye’yi nasıl etkiler? İyi yönde mi kötü yönde mi olacak? Bunları hep beraber izleyeceğiz. Maalesef göreceğiz önümüzdeki yıllarda neler yaşanacak?"

Kenan Doğulu Kimdir?

Kenan Doğulu, Türk şarkıcı-şarkı yazarı, aranjör ve albüm yapımcısı. Yurdaer Doğulu'nun oğlu olan Kenan Doğulu'nun bugüne kadar on dört stüdyo albümü ve beş single çalışması yayımlanmıştır. Doğulu, 2007 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil ederek yarışmayı dördüncü olarak tamamlamıştı. Doğulu, 10. Yıl Marşını tekrar yorumladı ve 100. Yıl için de bir marş besteledi. 

Editör: Ali ARASLI