Uşak Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon ekipleri, robotik görüntülemeyle altyapıya baktı. Söz konusu işlem sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı. 

Söz konusu paylaşım akıllara Eylül ayındaki sel felaketini getirdi. Eylül ayında Uşak'ta ciddi bir sel olmuş ve işyerlerini su basmıştı.

robot4

Uşak Belediyesi robotik kanal görüntüleme yaptı

Uşak'ta son dönemlerde çok fazla eleştiri alan altyapıya robotik kanalla bakıldı. Robotik kanalla kontrol edilen altyapı, Uşak Belediyesi tarafından paylaşıldı. Sosyal iletişim ağında paylaşılan çalışmayla ilgili bilgi verildi.

robot2

Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız

Bilgi notunda, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü çalışması yer aldı. Şu mesaj verildi: 

"Robotik Kanal Görüntüleme Aracı ile şehrimizdeki yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının kontrolleri yapıldı.  Akıllı şehir uygulamaları ile altyapımızda oluşabilecek sorunları önlemek adına denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz."

robot3

Uşak'ta son dönemlerde altyapı çok fazla eleştiri alıyor!

Uşak'ta son dönemlerde en fazla eleştiriyi altyapı alıyor. Kentte Eylül ayında yağan yağmur nedeniyle ciddi bir sel yaşandı. 

Sel nedeniyle Hakkı Yağcı Caddesi ve İsmetpaşa Caddesi'ndeki bazı işyerlerini su bastı. Esnafın ürünleri heba olurken, tepkiler de yoğunlaştı. Bölgedeki esnaf, kullandıkları elektronik araçların bozulduğunu açıklamıştı.

robot

O dönemde muhalefetin de eleştirilerine yanıt veren Belediye Başkanı Mehmet Çakın, altyapının yeterli olduğunu iddia etmişti. 

Çakın, büyük yağmur boru hattının bilimsel olmadığını öne sürmüştü.  

Editör: Ali ARASLI