Uşak’ın Banaz ilçesine bağlı Kızılcasöğüt Beldesi’nde bu yıl ilk kez yapılan Sarıçam Yaz Şenlikleri devam ediyor. Bugün de devam eden yaz şenlikleri kapsamında, Sarıçam ormanlık alanında stantlar kuruldu ve burada konser ve benzeri etkinlikler yapılıyor.

Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor Banaz Kuşdemir ve Kızılcaören'de orman yangınına müdahale ediliyor

Kızılcasöğüt

Sarıçam Yaz Şenliklerine Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve dernek üyeleri de katıldı.

Kızılcasöğüt1

Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Refik Tuncay ve ekibi tarafından bu yıl organize edilen şenliklerde olası bir orman yangını olmaması için araçlara belli bir yere kadar izin veriliyor. Araçlar şehitliğin bulunduğu alanda oluşturulan büyükçe bir otoparkta bekliyor.

Kızılcasöğüt122

Buradan 2 kilometre bir mesafede yapılan şenliklere servislerle gidiliyor. Kontrollü bir şekilde ulaşımın sağladığı Kızılcasöğüt Sarıçam Yaz Şenlikleri, bugün son gününü icra edecek. Son gün, oyunlar ve çeşitli aktivitelerle geçecek. Konser ve halk oyunlarının yapılacağı Sarıçam Yaz Şenlikleri, kentin bunaltıcı havasından kurtulmak isteyenler için ayrı bir aktivite olarak dikkat çekiyor.

Kızılcasöğüt122333

Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Refik Tuncay, tüm vatandaşları şenliklere beklediklerini ve ulaşımla ilgili hiçbir sorunun bulunmadığını aktarıyor. Etkinliği yapan Kızılcasöğüt Belediyesi Başkanı Refik Tuncay ve ekibine teşekkür eden UTKGD Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, bu tür faaliyetlerin kentin tanıtımı için etkili olduğunu kaydediyor.

Kızılcasöğüt12

Editör: Ali ARASLI