Paramedya.com Genel Yayın Yönetmeni Remzi Özdemir, Sözcü Gazetesi ekonomi yazarı Murat Muratoğlu’nun youtube kanalındaki programa konuk oldu. Burada ekonomi yönetimindeki son gelişmeler hakkında önemli kulis bilgileri veren Remzi Özdemir, Mehmet Şimşek’in TÜİK’te yönetimi değiştirmek istediğini ve bu konuda ismi sır gibi saklanan 2 ismin belirlendiğini söyledi.

“Mehmet Şimşek ve iktidar TÜİK pazarlığı yapıyor. TÜİK’te bir kadro değişikliği istiyor” diyen Remzi Özdemir, şöyle konuştu: “Kadro değişikliğinin sebebi imajın yenilenmesi. Yunanistan’da da buna benzer bir durum oluşmuştu. Türkiye’nin şu anda istatistiksel olarak güvenilirliği yok. Mehmet Şimşek bayramdan sonra 2 ismi Cumhurbaşkanına sunabilir. Bu konuda 2 isim var ve isimler sır gibi saklıyor. TÜİK’teki değişim hemen hemen kesin gibi bir şey. Bir kopma yaşanmış ve Merkez Bankası Şahap beyin BDDK’ya atanması. Daha sonra Mehmet Şimşek ikna edilmiş ve Şahap beyin memleketin yararına hareket edeceği ifade edilmiş”.

Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok! Uşak'ta 120 lira olan kıymalı pideyi 70 TL'ye düşürdü! Tanıtım için yapıyorum, malzemeden çalma yok!

FAİZ BEKLENTİSİ 25’İN ÜZERİNDE OLMASIN

Remzi Özdemir, 25’in üzerinde bir faiz beklentisi olmaması gerektiğini ve Saray’daki ekonomi kanadının da etkili olduğunu belirterek, “Mehmet Şimşek acı reçeteyi yazsın diyorlar ama o kadar ful bir destek yok. Önce sarayın ikna edilmesi gerekiyor. Yeni bir paket konuşacağız ve yeniden enflasyonun düşebileceğini ve verilerin de kademe kademe düşeceğini düşünüyorlar. Bunu neden yüzde 25’le sınırlı tutuyorlar. Biliyorsun bir zehirli varlık sorunumuz var ve bu çok önemli” dedi.

Editör: Ali ARASLI