İlçe kongrelerini tamamlayan MHP Uşak İl Başkanlığı, önümüzdeki günlerde il kongresini yapacak. Kongre öncesi 3 ismin aday olduğu öne sürülüyor. 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Uşak İl Başkanlığı, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü, il kongresini yapacak. Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kongrede oy kullanma yetkisi olan 600 delege bulunuyor ve kulislerde, İl Başkanlığı için 3 ismin aday olduğu konuşuluyor. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel Uşak’ı ziyaret etti

mhp1

MHP UŞAK İL TEŞKİLATI, İLÇE KONGRELERİNİ BİTİRDİ
MHP Uşak İl Teşkilatı’nın ilçe kongreleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı ve il delegeleri de bu süreçte belli oldu. Buna göre MHP’nin; Uşak Merkez İlçe Başkanı Mustafa Balta, Ulubey İlçe Başkanı Akif Cıngıl, Sivaslı İlçe Başkanı Ali Cengiz Poyraz, Karahallı İlçe Başkanı Muhammed Can, Eşme İlçe Başkanı Kadir Şahin, ve Banaz İlçe Başkanı Emine Bulut oldu. Kongrelerin ardından, il başkanlığı ve yönetiminin belirlenmesi için oy kullanacak delegeler de belirlendi. Buna göre MHP Uşak İl Yönetimi, kongre için 30 Eylül 2023 Cumartesi gününü belirledi. Kongrede oy kullanacak 600 delegenin bulunuyor ve kongre yeri olarak da Atatürk Kültür Merkezi seçildi. 

mhp

3 İSİM ADAY OLACAK İDDİASI VAR
MHP’nin Uşak İl Başkanlığına 3 ismin aday olacağı yönünde bazı iddialar ortaya atılıyor. Kulislerde, mevcut İl Başkanı İbrahim Orman’ın genel merkezdeki görüşmelere göre tekrar aday olup olmamaya karar vereceği ifade edilirken, bir önceki İl Başkanı Ayhan Kınden’in de yönetiminde yer alan Tacettin Tacentinoğlu’nun da adaylığı düşündüğü belirtiliyor. MHP’deki bir diğer adayın da 2009 ve 2014 döneminde MHP’den Uşak Belediye Meclis üyesi olan Bekir Akağaç olduğu yönünde bilgiler de var. Konuyla ilgili telefonla ulaştığımız İl Başkanı İbrahim Orman, kongrenin yapılacağı tarih ve saat hakkında bilgi verdi. Tekrar aday olup olmama konusunda henüz net bir durumun olmadığını belirten İbrahim Orman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve yönetimiyle görüştükten sonra kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağını dile getirdi. 

Editör: Ali ARASLI