Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binası, yenilenen haliyle açıldı. Dün yapılan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında açılışı yapılan eski belediye binası, yöresel ürün çarşısı olarak hizmet verecek.

Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor Uşak'ta banka faizine akan para katlanarak artıyor! Evini arabasını satan faize koşuyor

Burada Zümra Kadın Grubu üyelerine yönelik çalışmalar olacak. Uşak Belediyesi’nin eski hizmet binası yaklaşık 1 yıl önce revizyona girdi ve üzerindeki 2 katı yıkıldı. Ulu Camii’nin silüetinin ortaya çıkması için yapılan yıkımın ardından, iç kısımda revizyon yapıldı ve Uşak Belediyesi eski hizmet binasının üst katı, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği için tahsis edildi. Burada yeri olmayan bazı odaların da faaliyetlerini sürdüreceği ifade edildi. Dün açılışı yapılan çarşının yakın bir dönemde, yöresel ürünlerin satışının yapılacağı bir alan olması düşünülüyor. Uşak Belediyesi’nin daha önce su faturası, emlak vergisi ve diğer ödemelerin yapıldığı vezneler bölümünde, küçük dükkanlar oluşturuldu. Burada Uşak’ın halı, kilim ve diğer yöresel değerleri de tanıtılacak.

4 DÜKKAN HALA SATILMADI, KİRA VERİLMESİ DÜŞÜNÜLEBİLİR!

Uşak Belediyesi’nin burada yaptığı revizyon kapsamında 4 adet ön cepheye bakan dükkan da meydana çıktı. Uşak Belediye Başkanı’nın makam odasının bulunduğu ve bir dönem Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün ve Özel Kalem Müdürlüğü’nün kullandığı bölümü de  kapsayan ön kısımda 232 ve 196’şar metrekarelik 2 dükkan ortaya çıktı. Dükkanlar 32 ila 37 milyon TL’den satışa çıkarılırken, yapılan 3 ihalede de her hangi bir isteklinin katılmaması nedeniyle, satış gerçekleşmedi. Bazı kurum ve kuruluş yöneticileri, bu dükkanları belediyenin kiraya vermesinin daha uzun vadede gelir kaynağı olacağını düşünüyor.  

Editör: Ali ARASLI