Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor Uşak'ta yangına müdahale devam ediyor
Uşak Belediyesi’nde bazı birim müdürleri değişti ve göreve getirilen müdürlerden birinin Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın akrabası olduğu öğrenildi. Uşak Belediyesi’nde bir süredir Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü görevini üstlenen Nevfal Karaturp’un yerine Meryem Gülhan atandı. Göreve gelen Meryem Gülhan’ın uzunca bir süre önce, hemşirelikten emekli olduğu belirtildi. Meryem Gülhan’ın Özkan Yalım’la uzaktan bir akrabalık bağının da bulunduğuna dair bir bilgiye ulaştık. Konuyla ilgili Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın da görüşünü sorduk. Uşak Belediyesi’ndeki yöneticiler aracılığıyla, söz konusu bilgi doğrulandı. Başkan Yalım, Meryem Gülhan’ın akrabası olduğunu fakat birinci derece akrabalık bağının bulunmadığını, Uşak Belediyesi yöneticileri aracılığıyla iletti. 
ÖZKAN YALIM, ‘BELEDİYENİN BİR KİŞİ DAHİ ALACAK GÜCÜ YOK,  MASA BAŞI İŞ İSTEMEYİN’ MESAJI VERMİŞTİ
Uzaktan akrabasını emekli olduğu halde müdür olarak Uşak Belediyesi bünyesine katan Başkan Özkan Yalım, bir süre önce dikkat çeken bir mesaj vermişti. Vatandaşların ziyaretlerine randevulu sisteme geçerek son veren Özkan Yalım, iş taleplerinde bulunulmamasını ve mümkünse masa başı işi istenmemesini söylemişti. 
Belediyeden iş talebi olanlar, bu nedenle CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’den yoğun taleplerde bulunmaya başladı ve sıkıntılar sokakta tartışılır hale geldi. 
ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI