“Uşak çevre yolu kamulaştırma ve toplulaştırma nedeniyle uzadı”

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, yeni çevre yoluyla ilgili yaptığı açıklamada, yüksek kamulaştırma maliyetleri nedeniyle projenin hem geciktiğini hem de çok yüksek maliyetlere çıktığını ifade etti. Konuyla ilgili törende bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Uşak çevre yolunun 21,5 kilometrelik bir kısmının araçların kullanımına açıldığını ifade etti. Altay, “Uşak çevre yolunun yaklaşık 22 kilometrelik kısmı açıldı ve çevre yolu, bir çok ilde olmayan kalitede ve kapsamda bir çevre yolu. Bir çok çevre yolu normal şartlarda 2 şeritli olur ve bizim yolumuz otoyol gibi 3 şerit olarak planlandı. Daha önce 2 şeritliydi bu yol ve 3 şerit haline geldi. Bu aşamada Ulaştırma Bakanlığı finansal olarak her türlü çabayı ortaya koydu” dedi.

KAMULAŞTIRMA MALİYETLERİ ÇOK YÜKSEK ÇIKTI

Cemil Cevher: Genel seçim bitti, şimdi yerel seçim var doğru isimleri seçmeliyiz Cemil Cevher: Genel seçim bitti, şimdi yerel seçim var doğru isimleri seçmeliyiz

Çevre yolunun kamulaştırma maliyetlerinin çok yüksek çıktığını dile getiren Mehmet Altay, “Fakat çevre yolu üzerinde var olan ve projenin önemli bir bölümünü oluşturan kamulaştırma maliyetleri çok yüksek çıktı. Bu nedenle, projenin çok çok üzerinde bir maliyetin sadece kamulaştırmaya ait olması, ilimizdeki bir çok ulaşımın aksamaması için bu bölgedeki arazilerde hem şehrimiz, hem de tarımsal üretim için önemli olan toplulaştırma için bir protokol yapılmasını doğurdu. Toplulaştırma faaliyeti devam etti. Toplulaştırma süreci kendi içinde yaklaşık 3 ila 4 yılı alan bir süreç. İtirazlar ve diğer süreçler dikkate alındığında bu projenin hayata geçmesi biraz zaman aldı. Teknik sıkıntıların giderilmesinde ve özellikle Bölme-Çivril kavşağındaki hızlı kamulaştırma sorununun çözümüyle bugün şehir içi trafiğe büyük katkı sağlayacak bu hayırlı hizmetin önemli bir bölümünü hizmete açıldı” dedi.