Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor Banaz'dan İGM üyesi olan Erkan Aras'ın durumu iyiye gidiyor
Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, partisinden aday adayı çıkmamasıyla ilgili değerlendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan anket ve değerlendirmelerin esas olduğunu belirten Çakın, şöyle konuştu:
“Aday adayı çıkmamasından dolayı endişe edecek bir durumum yok. Ne de mutlu olduğum, şöyle oldum diyeceğim bir durum yok”.

BASIN EMEKÇİLERİYLE BULUŞAN BAŞKAN ÇAKIN, ADAYLIK SÜRECİ İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Uşak Valisi Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Elif Şentürk, valilik ve belediye yöneticileri, kentteki basın emekçileriyle buluştu. Toplantıda yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceğine dair soruya yanıt veren Başkan Mehmet Çakın, ayın 15’inde durumun belli olacağını belirtti.
Yeniden aday gösterilmemesi durumunda, ‘Mehmet Çakın’ olarak AK Parti’nin kazanması için çalışacağını dile getiren Başkan Çakın, şöyle söyledi:
“Takvim açıklandı ve dün İstanbul’u alacak olan eski Bakanımız Murat Kurum aday oldu. 26 ilin adayları açıklandı ve 15’inde Uşak’taki aday da belli olacak. Bu anlamda anketlerde, biz ne kadar şehrimizi en iyi şekilde yönetecek pek çok ismin olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bütün bu çalışmalar yapıldıktan sonra, temayül, anket ve değerlendirmelerden sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla aday belli olacak. Ne olur? Eğer ki 15’nde Sayın Cumhurbaşkanımız ve partimiz Mehmet Çakın devam etsin derse, biz teşkilatla çalışmaya devam ederiz. Eğer olmasın derse, nasıl ki İstanbul’da Murat Kurum’un rakipleri kendisine sarıldıysa, biz de başka bir arkadaşımıza sarılırız. Seçim gününe kadar Mehmet Çakın olarak gece gündüz çalışarak, Uşak’ta AK Parti devam etsin diye gayret ederiz.”
Mehmet Çakın-1

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ŞAHSINIZA DEĞER KATSIN DİYE YAPILMAZ

“Belediye Başkanlığını bir beklentiyle veya şahsınıza değer katsın diye yapamazsınız” diyen Başkan Çakın, şöyle devam etti:
“Bütün amacımız vatandaşımıza bir eser bırakmak ve hizmet etmekti. Biz pandemiye, depreme ve yüksek enflasyona rağmen onlarca eseri hayata geçirdik. Belediyenin bir kuruş parasını da elimizden geldiğince zayi etmeden vatandaşın hizmetine sunmaya çalıştık.  31 Mart 2024’te tam denirse, biz gönlümüzde AK Parti’yi tutar ve memleket için üretmeye ihracat yapmaya çalışırız. Devam derlerse de yine aynı şekilde çalışırız.”

ADAY ADAYI ÇIKMADI DİYE MUTLU OLDUM DİYECEĞİM BİR DURUM YOK

AK Parti’den aday adayı çıkmamasını nasıl değerlendirdiğine dair soruya yanıt veren Mehmet Çakın, şöyle konuştu:
“Bu konuyu eleştiren arkadaşlarımız var ve bundan memnuniyet duyuyorum. Mehmet Çakın olarak bu işi yapıp yapamadığımıza dair görüşleri olanlar var. Hepsine saygı duyuyorum. Bizim önemsediğimiz konu bu haber ve görüşleri yaparken objektif olunması. Aday adayı çıkmaması, sadece Uşak’a özgü bir durum değil. Diğer belediye başkanlarımızla da sohbetimiz var. Hiç aday adayı çıkmayan illerimiz var. Yani bu olabilir. Bizde şart durumu yok. Aday adayı çıkmadığı için mevcut başkan devam edecek diye bir şart yok. Az önce söylediğim yöntemlerle değerlendirmeler yapılır. Cumhurbaşkanımız, memlekete daha iyi hizmet edecek birini de görevlendirebilir. Aday adayı çıkmamasından dolayı endişe edecek bir durumum yok. Ne de mutlu olduğum, şöyle oldum diyeceğim bir durum yok. Böyle bir durum olsun diye bir çaba ve gayret sarf etmedim. Bu bizim arkadaşlarımızın değerlendirmesidir.” ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI