Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi Uşak'ta Türk filmlerinin etkisinde kalan kişi, genç bir kızı bayıltarak kaçırmak istedi
Uşak Belediye Başkanı ve AK Partili aday Mehmet Çakın, lüks makam odası eleştirilerine yanıt verdi. Makam odası değil, 2 binayı bağlayan yeni bir bina yapıldığını belirten Başkan Çakın, odasının mütevazi olduğunu ifade etti. Kendisini tanıyanların şatafata düşkün olmadığını bildiğini belirten Başkan Çakın, şöyle söyledi: “Misafirlerimizi ağırladığımız, son derece mütevazi ve bunu rahatlıkla söylüyorum. Kim merak ediyorsa buyursun gelsin. Eğer lambalar ve perdelerin otomatik olmasını çok büyük bir şatafat olarak görüyorlarsa ben buna gülüp geçerim”.
Makam1-1
Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yeni makam odası uzunca bir süredir tartışılıyor. Uşak Belediyesi’nin kentsel dönüşümdeki 2 yeni binaya geçmesiyle birlikte, ortaya ara bağlantı için yeni bir bina daha yapıldı. Söz konusu bina zaman zaman siyasi eleştirilere neden odu. Konuyla ilgili eleştirilere yanıt veren Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 2 binayı birleştirmek için ara bina yapıldığını kaydetti.
Makam2-1

İlimize bakan veya heyetler geldiğinde 5’inci kata asansörle çıkmak sıkıntı oluyordu!

Uşak Belediyesi binasının kentsel dönüşüme etap etap taşındığını belirten Başkan Çakın, şöyle söyledi: “Uşak Belediye binamızı kentsel dönüşüm alanına taşıdık. Burada tabakhaneler kalktı ve güzel bir yatırım oldu. Buradaki vatandaşlarımız hem dükkan, hem de konutları satın aldı. Bölgenin canlanması için belediye binamızın buraya taşınmasına karar verildi. Biz göreve başladığımızda, burada belediye binası için alanda yer ayrılmasına rağmen, mevcut binamızın önünde geçici pazaryeri olan yer, yeni belediye binası için ayrılmıştı. Biz dedik ki yeni belediye binası yapmayalım, bunun yerine burada 4 tane belediyeye tahsis edilen bloklardan 2’sini kullanalım. Bu bloklar ofis olarak kullanılacaktı. Biz bunlarda tadilatlar yaptık ve belediye hizmetlerini taşıdık.
belediye makam6
Önce A ve sonra da B bloğa taşındık ve burada çok cüzi bir bedelle tadilat yaptık. Makam katımızı da A bloğun 5’inci katına aldık. Uşak Belediyesi aynı Valilik gibi ilin önemli hizmet binalarından biri. İlimize yakışır bir belediye hizmet binası olması açısından da düşündük. Vatandaşlarımızın konforlu hizmet alması için 2 bina bir birine bağlanmalıydı. 1 binaya giren vatandaş öteki binaya gitmek için karda kışta yağmurda gidiyordu. Aynı zamanda şehrimize gelen büyüklerimiz ve bakanlarımızı biz ofis olarak düşünülen bu binadaki asansörlerden makama çıkarırken, 5 kat boyunca zorluk oluyordu”.
Makam

Yanıp sönen lambalar şatafat olarak görünüyorsa, buna ancak gülerim!

“Biz dedik ki vatandaşın iyi ve konforlu hizmet için burayı belediye binasına dönüştürmek ve 2 binayı bir birine bağlayan ayrı bir bina inşa ettik” ifadesini kullanan Başkan Çakın, şöyle söyledi:
“Buradaki algı, sosyal medya başta olmak üzere bir çok algıların esiri oluyoruz. Sanki burada biz bina inşa etmemiş ve sanki makam odası inşa etmişiz gibi iftiralar atılıyor. Bizim yaptığımız yer, faaliyette ve buyursun gelsinler. Biz vatandaşımızı şu anda çok daha konforlu bir şekilde karşılıyoruz ve yönlendirmemizi yapıyoruz. Beyaz masada ihtiyaçları karşılıyoruz. Bir binada işi bitince diğer binaya geçmesini sağlıyoruz. Diğer taraftan da gelen misafirlerimizi ağırladığımız, son derece mütevazi ve bunu rahatlıkla söylüyorum. Kim merak ediyorsa buyursun gelsin. Eğer lambalar ve perdelerin otomatik olmasını çok büyük bir şatafat olarak görüyorlarsa ben buna gülüp geçerim. Kimi arzu ederse, belediyeye gelip çayımı içebilirler. Malum seçim nedeniyle makamda olmuyorum. Kim arzu ediyorsa ve ben merak ettim diyorsa, başkanın odası mütevazimi değil mi görmek istiyorsa, gelsinler baksınlar. Benim kapım açık ve bu konuda herkes müsterih olabilir. Vatandaşın bir kuruşunu dahi boşa harcamamak için dikkatli ve özenli biriyim. Bu konuda şahsımla ilgili olarak lüks ve şatafat içinde olmayacağımı herkes bilir. Siyasi bazı hedefler ve beklentiler doğrultusunda açıkçası bu gibi söylemlerde bulunmak ve insanları yanıltmak da son derece yanlıştır.” 
belediye makam1
Editör: Ali ARASLI