Uşak İletişim’de sinema ve dizi filmlerde rol almak isteyen gençlere, 3 aylık oyunculuk derslerinin ardından sertifikaları verildi. Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Genç İletişim Topluluğu tarafından 3 ay önce başlatılan “Oyunculuk Atölyesi”, Uşaklı aktör Mehmet Pala’nın eğitmenliğinde devam etti. Eğitimler kapsamında, başarılı olan gençlere oyunculuk sertifikası verildi. Sertifika törenine İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin, eğitmen ve oyuncu Mehmet Pala, Doç. Dr. Özlem Duğan ve Genç İletişimciler Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Ali Mutlu da katıldı. 

Mehmet Pala
Burada bir açılış konuşması yapan topluluk danışmanı Ali Mutlu yaptığı açılış konuşmasında  Genç İletişimciler Topluluğu olarak öğrencileri sektöre hazırlamak adına etkinlikler düzenledikleri belirtti. Mutlu, aktör Mehmet Pala’nın öğrencilere ders vermesinin büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Bu çalışmayı yapmak istediklerini Mehmet Pala’ya söylediklerinde elimizden ne geliyorsa Uşak Üniversitesi ve ülkemizin gençleri için yapmaya hazırım yanıtını aldığında çok mutlu olduğunu ifade eden Mutlu, derslerin  disiplinli bir şekilde profesyonel olarak geçtiğini söyledi. 

Mehmet Pala11
Öğrencilerin Kurs sonrası başarılarından gurur duyduğunu ifade eden Ali Mutlu Genç İletişimciler Topluluğu olarak bu tür  faaliyetlerine devam edeceklerini kaydetti. 
Uşaklı aktör Mehmet Pala da, öğrencilerin her alandan kendini geliştirmesi ve çeşitli donanımlar edinmeleri gerektiğini vurguladı.  Gelecekte rakiplerinin bir adım önüne geçebilmeleri ve daha kolay iş imkanı bulabilmelerinin yolunun her gün kendini geliştirmekten geçtiğini dile getiren Pala, öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimleri noktasında  yabancı dil bilmeleri bir enstrüman çalabilmeleri bir drama dersi almaları, bu tarz atölye faaliyetlerine katılmalarının önemine değindi.

Uşak Eğitim Bir Sen, öğretmenlerin hakları için açıklama yaptı Uşak Eğitim Bir Sen, öğretmenlerin hakları için açıklama yaptı

Mehmet Pala22
İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin de, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri adına yapmış oldukları her etkinliğe destek verdiklerini söyledi. İletişim fakültesi olarak bütün olanaklarını öğrencilere aktarabilmek için çalıştıklarını belirten Sezgin, oyunculuk atölyesinin öğrencilere çok büyük katkısı olduğunu belirtti. 
Konuşmaların ardından Dekan Prof. Dr. Sezgin, Mehmet Pala’ya Uşak Üniversitesi adına teşekkür plaketi takdim etti. Plaket alımı sırasında kısa bir konuşma yapan Pala, bundan sonraki eğitimlere tüm vatandaşların katılabileceğini ifade etti.

Editör: Ali ARASLI