Uşaklı Prof: Kasislere bakın eğitim seviyesini anlarsınız Uşaklı Prof: Kasislere bakın eğitim seviyesini anlarsınız

Eğlenceli Sözlüğüm Projesi kapsamında İngilizce dersi müfredatında bulunan kelimelerden oluşan 100 İngilizce sözlüğü deprem bölgesindeki öğrencilere gönderecek.
Mehmetçik ilkokul iki, üç ve dördüncü sınıf, 100 öğrenci tarafından yapılan sözlükler Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla sergilendi.


Sergiye Vali Vekili Muammer Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, öğretmen ve öğrenci velileri katıldı. Sergiyi gezen Vali Vekili Muammer Balcı, öğrencilerin hayalleriyle yaptığı sözlükleri beğendiğini ve deprem bölgesindeki depremzede öğrencilere gönderilecek olmasından mutlu olduğunu söyledi.


Serginin amacıyla ilgili gazetecilere açıklama yapan Mehmetçik İlkokulu İngilizce Öğretmeni Derya Ebru Keleş, "Çocuklarımızla İngilizce dersinde geçen kelimelerle el yapımı sözlük yapmaya karar vermiştik. Velilerimiz işbirliğiyle Mart ayına kadar bu etkinliğimiz devam etti. Birbirinden farklı değişik el yapımı sözlükler ortaya çıktı. Kahramanmaraş merkezli depremler olunca biz de bu sözlükleri oradaki depremzede öğrencilerin bir nebzede olsa yüzlerini güldürebilmek için sergi sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Bülent Şahin'in de uygun gördüğü bir bölgeye hediye olarak göndermek istiyoruz" dedi.


Öğrenciler tarafından hazırlana sözlükler sergi sonrasında Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki bir okula gönderileceği ifade edildi.

Editör: TE Bilişim