İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Adana’da devam etti.

Akşener, Adana’da kendisini karşılayan kalabalığa; ‘’Allah’ına kurban Adana! Ama siz burayı hani birisi diyor ya lebalep doldurmuşsunuz. Şimdi bakacaklar, bakacaklar küfürler artacak. Bozmuşunuz yine birilerinin sinirlerini.’’ sözleriyle seslenerek konuşmasına başladı.

’Kesinlikle 2 şey olacak; 13. Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Meral Akşener olacak’’ diyerek konuşmasına devam etti.

Uzun yıllardır siyasetin içinde olduğunu ve hiçbir zaman bu kadar hakaretle, tehditle ve iftirayla karşılaşmadığının altını çizen Akşener; ‘’Çok seçime şahit oldum ama milletine ‘darbeci’ diyen bir zihniyete hiç şahit olmadım. Milletine işgalci diyen bir siyasiye, bir dile hiç rastlamadım. Ve bizi hedef gösteren, muhalefeti hedef gösteren bir dile hiç rastlamadım. Önce kadınlara ‘çürük’ dendi, ‘sürtük’ dendi, ‘düşük’ dendi. Gençlere ‘süfli’ dendi. Millete işgalci dendi, darbeci dendi ondan sonra hedef gösterildik.’’ dedi.

‘’BENİM MEZAR KAZILIRKEN GABAR’DA PETROL BULUNDU.’’

Mehmet Altay, Uşak’ta aralıksız en uzun süre milletvekilliği yapan isim oldu Mehmet Altay, Uşak’ta aralıksız en uzun süre milletvekilliği yapan isim oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’14 Mayıs’ta bunları Cudi’ye, Gabar’a gömmeye var mıyız?’’ sözlerine ilişkin konuşan Akşener; ‘’Sayın Kılıçdaroğlu’yla beni birimizi Gabar’a, birimizi Cudi’ye gömdüler. Benim mezar kazılırken petrol bulundu Gabar’da.’’ dedi.

‘’14 MAYIS AKŞAMI BU İŞİ BİRİNCİ TURDA BİTİRMELİYİZ.’’

Seçimlerin ilk turda bitmesi gerektiğinin altını çizen Akşener; ‘’Bir an evvel 14 Mayıs akşamı bu işi birinci turda bitirmeliyiz. Gerçekten psikiyatristlere muhtaç insanlar bu ülkeyi yönetiyor. Her bir arkadaşım, her bir kardeşim, her bir evladım; sadece kendisini, ailesini değil bütün arkadaşlarınızı, komşularınızı, akrabalarınızı sandığa götürüyorsunuz ve 1. turda sayın Kılıçdaroğlu’nu 14 Mayıs’ta 13. Cumhurbaşkanı seçiyoruz. Recep Bey ve arkadaşlarını da emekli ediyoruz.’’ dedi.