İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun hançerlendik ifadesine yanıt verdi. Meral Akşener, yerel seçimde CHP ile ittifak kapısını kapattı. Grup toplantısında konuşan Meral Akşener, şu mesajı verdi:

"Bu arkadaşlar sağ ve sağcı karşıtlı üzerinden teşkilatlarını konsolide edebilirler. Bizim için değişen hiçbir şey yoktur. Biz çiçeği burnunda değişim şampiyonlarının bugün kurduğu cümleyi 8 ay önce kurduk. Bundan sonra kendimizden başka kimseye kefil olmayız."

SIRTTAN HANÇERLENME SÖZLERİNE YANIT

 Kılıçdaroğlu’nun gidişinin ardından herkesin Özür Özel fanatiğine döndüğünü ifade etti. Akşener, şöyle söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktım diye bize demediğini bırakmayanlar, Özgür Özel’in en büyük fanları oldu.

Ben vatan haini, her şeyi bozan ve 5’li çete tarafından satın alınmış. Yahu Herkes biliyor ve kaldı ki daha enteresanı var. Bizatihi Cumhurbaşkanı’nın emriyle ıcığım cıcağım kontrol edilmiş. Benim eşimin, yeğenlerimin, oğlumun ve gelinimin neyi var neyi yok.

Her şey en cıcığına kadar araştırılmış. Ben 5’li çete parasıyla böyle davranmışım. Yani bir güldüm bir güldüm. Hepsi Kılıçdaroğlu’na en ağır hakaretleri ettiler. Ne diye ettiler? Niye aday oldun niye kaybettin? Hani kola kutusunu koysanız kazanıyordu. Yahu arkadaş göz önünde bulunan bir hikaye bu. Oturup 2 rekat şükür namazı kıldım.

Yaşlılar ceketimiz dilek derdi. Ağabeyime sordum niye böyle diyorlar diye. Bana onlar kendini acındırmak için yaparlar, takma demişti.

Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti. Ben kimseyi sırtından haçerlemem, ben direk yüzüne karşı kalbine hançer sokarım. Bugüne kadar hançeri Maraş bıçağı gibi şak diye koymuşumdur. Koymaya da devam edeceğim. Ben kimseyi sırtından hançerlemedim. Benim sırtımda hançer ve bıçak yok. Ölümüne bir şey istersen ve çevreyi görmüyorsan hançerlenirsin. O hançerlerin sahiplerini karşında bulursun. "

YEREL SEÇİM İÇİN KAPIYI KAPATTI!

Akşener, İYİ Parti dışından kimseye kefil olmayacaklarını belirtti. AKşener, şöyle söyledi:

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Arslan, kayıp çocuğu arama çalışmalarına yardım etti

"Tüm bunlar hazirun tarafından alkışlandı. Ne sağcılık ne milliyetçilik ne kötüymüş. Biz size berber dükkanı kuralım dedik. Çırak çıktık. Sonrası arkasında duraydınız kardeşim. Herkese selam gitti ve biz hariç.

Herkesin bir birine parmak sallandığı bir kongreden sonra ne olacak bilmiyorum. Nasıl olacak bilmiyorum? Hem milliyetçi ola ola hem selam gönderile gönderile o masada nasıl kalınacak bilmiyorum. Elbette CHP bir değişime giriyor olabilir. Bu arkadaşlar sağ ve sağcı karşıtlı üzerinden teşkilatlarını konsolide edebilirler. Bizim için değişen hiçbir şey yoktur. Biz çiçeği burnunda değişim şampiyonlarının bugün kurduğu cümleyi 8 ay önce kurduk."

Editör: Ali ARASLI