Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu Uşak’ta hedef alınan ismin ataması yapıldı! Mehmet Akif Şanlı, vekillik için başkan yardımcısı oldu
Merkez Bankası Başkanlığı yapan Uşaklı Durmuş Yılmaz, hesap hatası yaptı
Eski Merkez Bankası Başkanı Uşaklı Durmuş Yılmaz, İYİ Parti’nin Uşak’ta verdiği iftar yemeğiyle ilgili eleştirisinde hesap hatası yaptı.
Bir süre önce İYİ Parti’den istifa eden ve akabinde eski yol arkadaşlarını sık sık sert bir dille eleştiren Durmuş Yılmaz, Meral Akşener ve Muhammet Gür’ün iftar yemeğini X hesabında isim vermeden eleştirdi.
Akşener’in Uşak’ta esnaf ziyareti sırasında yanında 80 ila 100 kişi olduğunu belirten ve adı bir süre önce CHP’yle anılmaya başlayan Durmuş Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Bir siyasi partinin lideri bir ili ziyaret ediyor. Esnaf ziyareti yaparken etrafında ben diyeyim 80 siz deyin 100 kişi ya var ya yok. Akşam iftar veriliyor 2000 kişilik salon labe lab dolu. Bazı konuklar yer bulamıyor. Bu neyin ölçüsü? Siyasi partiye ilginin mi, fakirliğin mi?”
Durmuş Hoca

DURMUŞ YILMAZ, SALONU 950 KİŞİ EKSİK GÖSTERDİ

Durmuş Yılmaz’ın 2000 kişilik olarak yazdığı düğün salonu, normalde 2950 kişilik olarak, ilgili şirket tarafından bildiriliyor. Çağrı Düğün Salonları adına açılan kurumsal internet sitesinde, şu bilgiler yer alıyor:
“Çağrı Düğün ve Toplantı Salonları 11/06/2008 tarihinde hizmete açıldı. Toplam 4000 M2 alana yerleşen salonumuz içerisinde 3 adet 350 kişilik, 2 adet 500 kişilik ve 1 adet 900 kişilik salonumuz bulunmaktadır.” Şirketin verdiği bilgilere göre tüm salonlarda toplam 2950 kişilik kapasite bulunuyor. Meral Akşener’in Uşak’a geldiği gün söz konusu salonun bodrum ve çatı katına da masalar atılmış ve kapasite ilavelerle beraber 4000 kişiyi bulmuştu. Salona gelen ve geri dönenler de yoğun bir şekilde olmuştu. Durmuş Yılmaz, eski Merkez Bankası Başkanı olmasına rağmen hesapta hata yaptı. Yılmaz’ı hata yapmaya zorlayan konu ise işin içine siyasetin girmesi.
Hesap

DURMUŞ YILMAZ, KENDİNİ AK PARTİ HAREKETİNDEN GELEN BİRİ OLARAK GÖRÜYORDU, EN SON ADI CHP’YLE ANILDI

Uşaklı Durmuş Yılmaz, 29 Nisan 2015’te Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a yaptığı açıklamada siyasi serüvenine Milli Görüş’te başladığını ifade ediyor.
Aynı söyleşide Ahmet Hakan’ın “Siz hep “Bizim değerlerimiz vardı” diyorsunuz. “Biz” diyorsunuz. Yani siz kendinizi AK Parti hareketinin içinden gelen biri olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna verdiği yanıt dikkat çekiyor. Yılmaz, bu soruya, “Evet. Ben o hareketin içinden geldim” şeklinde yanıt verdi. 18 yaşından beri aynı hareketten geldiğini belirten Yılmaz, 1969 yılında Erbakan’a desteğe gittiklerini belirtti. Yılmaz, 2015 seçimlerinde MHP’ye katıldı ve bir süre sonra kurulan İYİ Parti’yle yoluna devam etti. 10 Kasım 2023 günü İYİ Parti’den istifa eden Durmuş Yılmaz’ın adı, CHP’den Uşak Belediye Başkan adaylığıyla da anıldı. Yılmaz’ın adının CHP’yle anılmasını, şu andaki aday Özkan Yalım, 6 Haziran 2024 günü, Ali Araslı’ya yaptığı açıklamada doğrulamıştı. Yalım, “Durmuş Yılmaz’ı da İl Başkanı ve Milletvekili Ali Karaoba istiyor” demişti. ALİ ARASLI 
durmuş yılmaz
Editör: Ali ARASLI