AK Parti Uşak İl ve İlçe Teşkilatları yerel seçim startını verdiler. AK Parti’nin İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşan 2004-2009 dönemi Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, dikkat çeken açıklamalar yaptı. AK Parti’nin kendi içindeki fikir ayrılıklarına düşmemesi gerektiğini belirten Mesut Apaydın, şöyle konuştu:

“Sakın ha elimizdeki kıymeti bilelim ve kaybetmeyelim, benim istediğim aday değil bana selam vermedi. Bunlara takılmayın. Bir belediye başkanını eleştirdiğimiz kadar hiçbir kamu kurumunu eleştirmeyiz”.

HİMMET YAŞAR: KIRGINLIK VE DARGINLIKLARI BİR KENARA BIRAKACAĞIZ

AK Parti’nin Uşak İl Danışma Meclisi toplantısı yapıldı. Divan Başkanlığını Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayar’ın yaptığı toplantıda, yerel seçim konuşuldu. Divan Başkanı Bayar, şöyle konuştu:

“Belediye Başkan adaylarımız belli oldu ve Uşak Belediye Başkanlığına tekrar aday gösterilen mevcut Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’ı tebrik ediyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinde başarılar diliyoruz.” Programın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Himmet Yaşar, dargınlıkların bir kenara bırakılmasını istedi.  Himmet Yaşar, şöyle söyledi:  “Mevcut Belediye Başkanımız tekrar aday gösterildi. İlçeler ve beldelerle ilgili bu ayın sonuna kadar adaylıkları belirleyeceğiz ve tanıtım toplantımızı yapacağız. Belediyecilik adanmışlık ister. Varsa kırgınlıklarımız ve dargınlıklarımızı bir kenara bırakacağız.”

MESUT APAYDIN: SEÇİMİ KAYBETTİĞİMDE AK PARTİLİ ARKADAŞLARIMDAN DOLAYI MAHCUBİYET DUYDUM

2004-2009 dönemi Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, parti içinde fikir ayrılıklarına düşülmemesi uyarında bulundu.

“Ben konuşmak istemezdim ama Mehmet Çakın’la aynı kaderi yaşıyoruz” diyen Mesut Apaydın, şöyle devam etti:  “Biliyorsunuz AK Parti 3 dönem belediyeyi yönetti. Benden sonra Nurullah Cahan ve Mehmet Çakın bu görevi yaptı. Benim geçirdiğim tecrübeler var. Belediye Başkanlığı 31 Mart’ta seçim oluyor ve 1 Nisan’da seçimi kaybettiğimde üzerimden büyük bir yük kalktı. Belediyenin önünden geçemeyenler olduğu için inanın mahcubiyet duydum. AK Partililere bu mahcubiyeti yaşattığım için kendimi kötü hissettim. Şimdi Sivaslı’da belediyemiz yok ama Eşme’de ise AK Parti var ve Eşme il oldu. Benim zamanımda doğalgaz yoktu ve bu şehirde insanlar kömür kokusu pislikten kurtulamıyordu. Eşme’ye doğalgaz geldi.  Sakın ha elimizdeki kıymeti kaybetmeyelim, benim istediğim aday değil bana selam vermedi. Bunlara takılmayın. Bir belediye başkanını eleştirdiğimiz kadar hiçbir kamu kurumunu eleştirmeyiz. Üniversitenin bütçesi daha fazladır ama kimse bir şey demez. Belediye Başkanı her türlü hakareti hak eden insandır diye düşünülüyor. Sizlerden ricam bugünden itibaren Mehmet Çakın’ın arkasında dimdik durun.”

APAYDIN: UŞAK’TA BİR ÇOK HİZMETİ AK PARTİ DÖNEMİNDE HAYATA GEÇİRDİK

Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı Eşme Belediye Başkanı Yılmaz Tozan, Uşak CHP'ye katılan yeni isimlere rozetlerini taktı

Aday belirlemede genel merkezin etkili olduğunu belirten Mesut Apaydın, şöyle söyledi:

“Adayları genel merkez belirliyor. Bu partide bizler buraya geldiysek İbrahim Yılmaz sayesindedir ve O en önde oturmayı hak ediyor. AK Parti’nin kamuoyunda trendi azaldığında, facebook üzerindeki paylaşımlarıyla bu partiyi anlatmaya çalıştı. Arkadaşlar size soranlara 20 yıldır Uşak’ta AK Parti’nin hizmetlerini anlatın. Bak bu salonu biz yaptık, Atapark’ı, kentsel dönüşümü, battı çıktı, arıtma tesisi, içme suyu arıtma tesis ve kent park bunların hepsini biz yaptık.” 

Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da AK Parti üyelerine hitaben bir konuşma yaptı. Mehmet Çakın, belediye seçimlerini kazanmak için teşkilatla uyumlu bir şekilde çalışacaklarını belirtti. 

Editör: Ali ARASLI