Henüz Uşak'ta beklenen yağış görülmedi, fakat Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre kentte hala kuvvetli yağış beklentisi hakim. 

Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor

Kurumun resmi internet sitesinde yayınlanan hava tahmin raporu, bugün saat 12.00 ve 18.00 arası, 18.00 ve 24:00 arası ile 8 Eylül 2023 Cuma gece 00.00 ile sabah 06.00 arasını kuvvetli yağışlı gösteriyor. 

Meteorolojinin Uşak ve Türkiye genelindeki hava tahminleri ve kuvvetli yağış beklenen noktalarla ilgili haritalı bilgilendirmesi şöyle: 

UŞAK VALİLİĞİ DÜN UYARDI

Öte yandan Uşak Valiliği, dün konuyla ilgili bir uyarı yaptı. Valilikten yapılan uyarıda, kentte belirtilen saatlerde yağış beklendiği ve vatandaşın sel ve benzeri durumlara karşı dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Uşak'ta geçtiğimiz Cumartesi çok yoğun bir yağmur görülmüş ve kentte ortalığı sel götürmüştü. Uşakla beraber Türkiye'nin bir çok kentinde sel felaketleri gündeme gelmiş ve konu siyasetin de meselesi halini almıştı. Uşak'ta bazı esnaflar malları harap olduğu için yetkililere sistemlerde bulunmuşlardı. Uşak ve diğer illerde yaşayan vatandaşın tahminleri yakından takip etmesi öneriliyor. 

Editör: Ali ARASLI