Motorin fiyatları Uşak’ta 40’ın altına düşecek

İşte emekli maaşına yapılan zam! En düşük emekli maaş ne kadar oldu? İşte emekli maaşına yapılan zam! En düşük emekli maaş ne kadar oldu?

Benzin, motorin ve LPG fiyatları ÖTV artışıyla yükseldi. Dün gün ortasında gelen zammın ardından, bugün de motorin için bir indirim haberi geldi. Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcileri, motorine 0,55 kuruşluk indirim olacağı bildirildi. Uşak’taki sektör temsilcileri, şu bilgileri verdi:
“Motorin fiyatlarına 5 Ocak 2024 gününden itibaren 0,55 kuruşluk bir indirim bekleniyor. Son ÖTV artışının ardından, ilimizde motorin fiyatları 40 TL’yi aştı. Şu anda ortalama 40,40 TL civarında bir motorin fiyatı var. Gelecek indirimle beraber 40 TL seviyesine düşecek bir fiyat oluşacak. İndirimle ilgili son kararı üst kuruluş olan EPDK verecek. Fakat gelen sinyaller indirim olacağı yönünde”. 
Öte yandan dün, akaryakıta ÖTV zammı yansıdı. ÖTV’ye yapılan zamla birlikte ortalama bir otomobilin deposu 2000 TL’nin üzerine dolmaya başladı. Bu zamla beraber bir depo benzinin 500 TL’si ÖTV’ye gidiyor. Dün, Benzin grubuna KDV dahil 2,31 TL ve motorine de benzer şekilde 2,17 TL ÖTV artışı yapıldı. Otogaz grubunda ise KDV dahil 1 TL’lik ÖTV artışı pompaya yansıdı. Bu rakamlarla beraber Uşak’ta akaryakıt fiyatları şöyle oldu:
Benzin: 37.72 TL
Motorin: 40,38 TL
LPG: 19,29 TL

Editör: Ali ARASLI