Uşak'ta anlamsız bir kavga: Cami mi yapalım okul mu? Uşak'ta anlamsız bir kavga: Cami mi yapalım okul mu?
Uşak’ta doğayı ve çevreyi kirletenlere 100 bin TL’ye kadar ceza yazılıyor. Vatandaşın bu tip durumları yetkililere fotoğraflayarak ihbar etmesi gerekiyor.  
Uşak Belediyesi yöneticileri, kentte inşaat atıklarının doğaya gelişi güzel bırakılması durumunda cezai işlem uygulandığını bildirdi. Karaağaç köyü yolu üzerine bırakılan molozlarla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi yöneticileri, bu tip durumlarla plakanın alınmasını istedi. Belediyenin eski Gediz yolu üzerinde hafriyat döküm sahası bulunduğunu belirten yetkililer, 10 bin TL’den itibaren cezanın başladığını aktardı. 
Yetkililer, şu bilgileri verdi:
“İlimizde inşaat atıklarının dökümü için belediyenin bir sahası var. Eski Gediz Yolu üzerindeki hayvan barınağının üst kısmında alan mevcut. Buraya inşaat atıkları dökülebilir. Çevreye veya ormanlık alanlara yapılan dökümlerin cezası var. 10 bin TL dolaylarından başlayan ve 100 bin TL’ye kadar ceza kesiyoruz. Sadece biz değil aynı zamanda İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü de yaptırımda bulunuyor.”
Vatandaş plakasını görüntüleyip belediyeye iletebilir
Vatandaşın söz konusu durumlarda dökümü yapan aracın fotoğrafını belediyeye bildirmesi istendi. Belediye ekiplerinin tespitleri durumunda cezaların kesildiğini belirten yetkililer, şöyle konuştu: 
“Duyarlı vatandaşlarımız bu tip durumlarda plakanın fotoğrafını çekip belediyeye bildirebilirler. Belediyenin 153 ihbar hattı var, sosyal medya hesabı ve whatsapp hesapları da bulunuyor. Buraya yapılacak bildirimlerde, gereken yapılır.”  ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI