Uşak’ta ve tüm illerde motorin ve benzine zam geldi. Seçimden sonra Uşak ve diğer illerde halk otobüslerinde ilave zamlar gündeme gelebilir. Bugünden itibaren motorin ve benzine zam geldi ve rakamlar tekrar 45 TL seviyesine yaklaştı.

Geçtiğimiz hafta motorin ve benzine gelen son zamla birlikte, litre fiyatları 43 TL düzeyine gelmişti.

Uşak’taki akaryakıt sektörü temsilcilerinden edindiğimiz bilgilere göre motorin ve benzine bir zam daha geldi.

Uşak'tan yoğun katılımın olacağı Afyonkarahisar Tarım Fuarı için asayiş berkemal Uşak'tan yoğun katılımın olacağı Afyonkarahisar Tarım Fuarı için asayiş berkemal

Buna göre, benine 1,34 TL zam yapılırken, motorinde de 1,11 TL fiyat artışı pompaya yansıdı.

Son gelen zamla birlikte Uşak, İzmir, Aydın, Muğla ve Kütahya gibi Ege Bölgesi illerinde benzinin litre fiyatı, ortalama 44,50 TL oldu. Aynı illerde motorinin litre fiyatı ise 44,15 TL seviyelerine çıktı.

YEREL SEÇİM KAVGALARI ZAMLARI GÖLGELİYOR

Yerel seçim önü partiler arasındaki kıyasıya yarış yapılan zamları gölgede bırakıyor. Uşak gibi küçük bir ilde dahi siyasetin kızıştığı bir dönemden geçiyoruz. Seçime 10 gün kala farklı farklı tartışmalar, Türkiye’nin tüm illerinde yapılıyor. Benzin ve motorin fiyatlarına yapılan zamlar, diğer ürün ve hizmetlere de zam olarak yansıyor. Uşak’ta faaliyet gösteren nakliye şirketleri ve yolcu taşıyan otobüs firmaları, zamlar nedeniyle zor günler geçiriyor. Özellikle şehiriçi halk otobüsleri, motorine gelen zamlar nedeniyle daha önce yaptıkları zammın da eridiğini ifade ediyorlar. Seçimden sonra ulaşımda ve bir çok alanda zamlar gündeme gelecek gibi duruyor. 

Editör: Ali ARASLI