Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı! Uşak Belediyesi'nin iradesi parayla satılamaz! Kişiye özel imar uygulaması olmamalı!
İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, kentteki amatör spor kulüpleri temsilcileriyle buluştu. Gür, uzun yıllar hizmet veren Atatürk Spor Salonu’nun ve okulların yıkımıyla çocukların daha uzak noktalara 2 otobüsle gitmek zorunda kaldığını belirtti. İYİ Parti GİK Üyesi Şükrü Kuleyn’in de katıldığı toplantıda konuşan Gür, amatör kulüp yöneticilerinin sorularına yanıt verdi.
Muhammet Gür2

MANİSA’DA 6 STAD VAR, NİYE UŞAK, YUNANİSTAN’A AİT BİR İL Mİ?

Uşakspor için daha gelir getirecek stadyum projesi hazırladığını belirten Gür, altyapı ve tesis konusunda çalışma yapacaklarını belirtti. Gür, şöyle konuştu:
“Merak etmeyin, ben sizin altyapınızı çok kolay yaparım. Altyapı sorununu gideririm. Bu proje bana ait değil, tüm Uşak’a ait olsun. Yeter ki Uşak’ta spor canlansın ve Uşakspor kurtulsun. Uşak’a stadyum yapmak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın borcu. Turgutlu ve Soma’da stadyum var. Kula’da var ve Manisa’da 2 tane stadyum var. Uşak’ta 60 yıllık bir stadyum var. Uşak, Yunanistan’a ait bir il mi? Şahsen yapmazlarsa, Uşakspor camiasını ve halkı bakanlığın önüne götürür ve derdini anlatmasını da bilirim.”
Muhammet Gür1-1

SPOR SALONU VE OKULLARI YIKTILAR, ÇOCUKLAR 2 OTOBÜS YAPIYOR

“Spor salonumuz vardı ve burada 5 lisemiz vardı. Bütün ilkokuldan liseye kadar bu okullardaki çocuklarımız, Atatürk Spor Salonu’nda yetişti ve büyüdü” diyen Gür, şöyle söyledi:
“Her mahalleye bir spor salonu lazımken, var olan salonu yıkıp başka bir yerde salon yapmanın hiçbir anlamı yoktu. Niçin yıkıldı ve eğitimi mahvettiler, okulların hepsini şehir dışına attılar. O bölgedeki çocukların çoğu yürüyerek okuluna gidip geliyordu. Şimdi ise dışarıya yaptığınız okullar yüzünden çocuklar en az 2 otobüsle okula ulaşmak zorunda kalıyor. İhtiyacı varsa da ciddi sıkıntılar yaşıyor. Ailelerden bana çok ciddi talepler geliyor.”
MUHAMMET GÜR, ÇOCUKLARLA FUTBOL OYNADI
Öte yandan Gür, programlarının ardından kentteki ziyaretlerini sürdürdü. Gür, çocuklarla futbol oynadı. Gür, çocukluğunun sokaklarda futbol oynarak geçtiğini belirterek, "Çocukluğumuz sokakta top oynarak geçti. Çocuklarımız için daha güzel alanlar oluşturacağız. Onların her anlamda gelişimi için tüm imkanları seferber edeceğiz" dedi. 
Muhammet Gür-3

Editör: Ali ARASLI