Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi Uşak Kent Konseyi Başkanlığına İbrahim Karadedeli seçildi
İYİ Parti’den CHP’ye 250 ila 300 üyenin katıldığı öne sürüdü ve bu durum yeni bir tartışma konusu oldu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Afyon Milletvekili Hakan Şeref Olgun, 2023’ün Mart ayından bu yana toplam 15 kişinin istifa ettiğini belirtti. İstifa edenlerin büyük çoğunluğunun ihraç talebiyle disipline sevk edilenler olduğunu aktaran Olgun, “Antalya’da 900 kişi CHP’ye geçti haberleri çıktı. Açıp baktım toplam istifa edenler 54 kişi ve bunlar da adaylık isteyip yapılmayanlardı. Uşak’ta 300 kişiyi partisine kaydeden biri, belediye başkanlığını şimdiden ilan eder. Açıklanan rakamlar organik değil” dedi. İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür de, rakibinin AK Parti olduğunu belirtti. Gür, “Bizim rakibimiz AK Parti ama nedense belediyede olmayan bir partiye yüklenmeleri garip. Ben sahaya çıktığımdan beri 3 buçuk kilo verdim. Öte arkadaşlar oturdukları yerde tombul halleriyle siyaset yapıyorlar” dedi.
Muhammet Gür22
UŞAK İYİ PARTİ’DEN İSTİFA EDEN SAYISI 15 OLARAK AÇIKLANDI
CHP’nin geçtiğimiz günlerde 300 İYİ Partili’ye rozet taktığına dair haberleri yerel ve ulusal mecralarda yer aldı. CHP Uşak Belediye Başkan adayı Özkan Yalım, Tolga Pirinç ve Mehmet Akif Şanlı’nın aralarında bulunduğu 4 kişiye rozet taktı. Fakat CHP’ye geçenlerin sayısı 250 ila 300 olarak açıklandı. Bazı sitelerde rakam 250, bazılarında ise 300 şeklinde yer alırken, bu durum kafalarda soru işaretlerine yol açtı. Bugün Uşak İYİ Parti’yi Konya Milletvekili Ünal Karaman’la beraber ziyaret eden Genel Başkan Yardımcısı ve Afyon Milletvekili Hakan Şeref Olgun, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. İl Başkanı Ayşegül Obalı, Merkez İlçe Başkanı Murat Taşkın ve Belediye Başkan adayı Muhammet Gür’le birlikte açıklama yapan Olgun, Mart ayından bu yana partinin Uşak teşkilatından 15 kişinin istifa ettiğini belirtti.
Muhammet Gür1
SEÇİM ÖNÜ AÇIKLANAN BU RAKAMLARIN HİÇBİRİ ORGANİK DEĞİL
Olgun, şöyle konuştu: “Zaman zaman bu tür haberler medyada yer alıyor ve bunlarda asla rakam sorgulanmıyor. Ben partimizin üye sayılarıyla ilgili konuları takip ediyorum. Bu noktada tüm teşkilatlar bana bağlı ve geçtiğimiz günlerde Antalya’dan 900 kişi CHP’ye geçti haberi yaptırıldı. Bunlar seçim önü maksatlı olarak yaptırılıyor ve Genel Başkan bu durumu sormamı istedi. Baktığımızda 54 kişinin istifa ettiğini gördük ve bunların da tamamı aday adayı olup listeye yazılmayanlar. Kimi başkan adayı olmuş, kimi belediye meclis üyeliğine aday olmak istemiş. Uşak’ta 300 kişinin İYİ Parti’de CHP’ye geçtiği ifade ediliyor. Fakat bu rakamlar da organik değil. İYİ Parti’den 300 kişi CHP’ye geçtiyse bu arkadaşlar hiç kampanya falan yapmasın başkanlıklarını ilan etsinler. Uşak İYİ Parti’den istifa edenlerin sayısı 15 ve bunların da çoğunluğu ihraç talebi edildiği için istifa edenler.”
MUHAMMET GÜR: BENİM SAHADAM ÇEKİLECEĞİM DEDİKODUSUNU YAYIYORLAR
İYİ Parti Uşak Belediye Başkan Adayı Muhammet Gür de yaptığı açıklamada, hakkında çeşitli dedikodular çıkarıldığını belirtti. Gür, şöyle konuştu: “Siyasi partilerden geçişler olabilir. Bu geçenler arasında arkadaşımız vardı ve milletvekili adayı oldu, AK Parti’ye gittiğini iyi biliyorum. MHP’ye gitti ve bizden de meclis üyeliği istedi. Hiçbiri gerçekleşmeyince kıymet bulduğu bir partide siyasi hayatına devam ediyor. Bizler duruşu olan insanlarız ve 3 kuruş menfaat için ne yönümüzü ne de duruşumuzu değiştiririz. İYİ Parti’yle fikir bağım sürecektir. Benim de sahadan çekileceğime dair bir dedikodu var. Ben sahadayım ve 3 buçuk kilo verdim. Öteki arkadaşlarımız oturdukları yerde tombul halleriyle siyaset yapmaya devam ediyorlar. Bu arkadaşların yolu açık olsun.”
UĞUR DÜMEN: ROZET TAKILDIĞI GÜN ORADA YOKTUM AMA 270 YENİ ÜYE FORMU VAR
Öte yandan söz konusu açıklamalar üzerine CHP’ye İYİ Parti’den katılanların sayısının kaç olduğunu CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’e sorduk. Dümen, şu açıklamayı yaptı:
“Üyelere rozet takıldığı gün ben orada yoktum. Fakat partimize katılanlarla ilgili 270 üye formu saydım.”
Dümen, fotoğraf karelerinde sadece 4 üyeye rozet katıldığına dair soruya verdiği cevapta, sembolik olarak 4 kişiye rozet katıldığını aktardı.
ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI