Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, göreve geldiğinde doğrudan teminler ve ihalelerle ilgili şeffaf bir süreç izleyeceğini belirtti. İYİ Partili Belediye Meclis üyesi adaylarıyla toplantı yaptığını belirten Gür, “Benim ekibimden kimse belediyeye mal satamayacak” dedi. Gür, AK Parti’nin şu andaki listesinde bulunan bazı isimlerin belediyeye ürün ve hizmet sattığını belirtti. Gür, söz konusu isimlerin göreve gelmeleri durumunda bunu sürdürmesinin etik olmayacağını kaydetti. Basın emekçisi Ahmet İtil’e konuşan Muhammet Gür, belediyenin borcunun İsmail Güneş’in açıkladığı gibi 10 milyon dolar olmadığını söyledi.

GÜR: DAHA ÖNCE BELEDİYECİLİK YAPTIM VE BORÇLAR SADECE TEK YERDE OLMAZ!

Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

Daha önce belediyecilik yaptığını belirten Gür, borçlar konusunda konuştu. Gür, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Güneş gelsin komisyon raporların baksın. Yaklaşık 1 buçuk milyar TL görünen bir borç var. Bir de belediyenin şirketleri var ve bu 3 şirketin de borçlarını biz göremiyoruz. Bunların da borçlarına bakmak lazım. Bunu belediye yönetimi açıklamalı. Belediye borçları tek yerde olmaz.”

“MAL VARLIĞIMI AÇIKLAYACAĞIM VE DİĞER ADAYLAR DA AÇIKLAYACAKTIR”

Yarın mal varlığını açıklayacağını belirten Gür, şu ifadeleri kullandı: “Ben e-devletten mal varlığımı çıkardım. Belediye Başkanlığını kazanmadan önceki mal varlığım ve kazandıktan sonraki mal varlığımı Uşak halkıyla paylaşacağım. Diğer adaylar da korkmadan açıklayacaklardır”.

“VETERİNERLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ, HAKKARİ’DEN 15 BİN ENJEKTÖR ALMIŞ, BUNU İNCELETECEĞİM”

Gür, Uşak Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü’nün yaptığı bir alıma da dikkat çekti. Gür, şu ifadeleri kullandı:

“Veterinerlik İşleri Müdürlüğü 15 bin adet hayvanları uyuşturmak enjektör alınmış. Bu enjektörler Hakkari’deki bir firmadan alınmış. Bunlar üflemeli ve bunu veterinerlik işleri almış. Uşak’ta hiç veteriner kalmamış gibi bunu Hakkari’deki bir firmadan almak doğru değil. Bu alımın denetlenmesi lazım. Bu alımın nerede kullanıldığını, göreve gelirsem soracağım. 15 bin adet enjektör ve bunlar ilaç. Bunların saklanma şartları var. Yılda 1000 adet enjektör ihtiyacı varken neden 15 bin adet enjektör alırsınız?”

Editör: Ali ARASLI