Uşak Belediyesi çalışanlarının zorlu sınavı: Sürülecek miyim, yoksa atılacak mıyım? Uşak Belediyesi çalışanlarının zorlu sınavı: Sürülecek miyim, yoksa atılacak mıyım?
Asar Tepe ve Cam teras ahşap yolla bağlandı
Uşak’ta bulunan ve dünya genelindeki büyük kanyonlar arasında yer alan Ulubey Kanyonları ve Asar arasına ahşap yürüyüş yolu yapıldı. Ulubey Kaymakamlığı ve Uşak İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan proje, bir süre önce Zafer Kalkınma Ajansı’nın bölge için yaptığı beyin fırtınasında gündeme geldi. 2022’de yapılması gerekli çalışmalar arasına eklenen düşünce, bir süre sonra projeye dönüştü. Ulubey Kaymakamlığı ve İl Özel İdaresi,  “Ulubey Kanyonu ve Asar Arasına Ahşap Yürüyüş Yolu” başlıklı çalışmayı hayata geçirdi. Projenin yapımı için Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan da olur alındı.
U L U B E Y2

CAM TERAS VE ASAR TEPEYİ BİR BİRİNE BAĞLIYOR

Proje sayesinde Ulubey’de bulunan cam teras ve Asar Tepe bir birine bağlanıyor. 255 metrelik ahşap yürüyüş yolu sayesinde Ulubey Kanyonlarının doğal güzellikleri daha yoğun bir şekilde hissedilecek. Ahşap yolla beraber Asar Tepe’den cam terasa gidiş 900 metreyi buluyor. Proje, kanyonları doğa ve ekstrem sporların merkezi haline getirecek. Doğu yürüyüşü için rota ve koordinatların kullanımı noktasında, önemli bir adım olacak.
U L U B E Y

 ULUBEY KANYONLARI, DÜNYANIN EN BÜYÜKLERİ ARASINDA

Zaman zaman medyada dünyanın ikinci büyük kanyonu olarak lanse edilen Ulubey Kanyonu, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Dünyanın ikinci büyüğü olduğuna dair henüz bilimsel bir veri bulunmayan Ulubey Kanyonları, 77 kilometre uzunluğuyla biliniyor. Fakat Kazakistan’ın Almatı kentinde bulunan Charyn kanyonu ise 154 kilometre uzunluğa sahip. Bu noktada kanyonun ikinci veya üçüncü büyük olarak değil, doğal güzelliğiyle tanıtılması daha büyük önem taşıyor. Çünkü turistler kanyonlara büyüklüğü veya küçüklüğü için değil, içinde barındırdığı doğal güzellikler için ilgi gösteriyor.
U L U B E Y1
Editör: Ali ARASLI