Atanamayan Uzmanlar, çalışmalarını sürdürüyor Atanamayan Uzmanlar, çalışmalarını sürdürüyor

Muhammet Yakut'un ortaya attığı Dilan ve Engin Polat'la ilgili kara para aklama iddiası, büyüdü. İddialar soruşturmaya ve mahkemeye kadar gitti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Dilan ve Engin Polat ve Sıla Doğu'nun bulunduğu 16 kişi, mahkemeye sevk edildi.

MASAK tarafından mal varlıklarına el konan Dilan ve Engin Polat, hakkındaki iddialar, nasıl gündeme geldi? Dilan ve Engin Polat, Instagramda meşhur olan bir çift. Güzellik salonları bulunan ve frenchize mantığıyla çalışan Polat çifti, abartalı yaşamlarıyla dikkat çekti. Dolardan saç ve altın tozuna kahve ile gündeme gelen Dilan ve Engin Polat'ı ilk olarak Muhammet Yakut gündeme getirdi. Gazeteci Erk Acarer'e konuşan Muhammet Yakut, "Dilan ve Engin Polat kara para aklıyor" iddiasını ortaya attı. 22 Eylül 2023 günü youtube üzerinde yapılan yayında, kara para aklama iddiası ortaya atıldı.
SILA DOĞU'NUN ÇEKTİĞİ VİDEO OLAY OLDU VE POLİSİN İLK MÜDAHALESİ
Sonrasında Sıla Doğu bir video ile yanıt verdi. 30 Eylül 2023 günü bir video yayınlayan Sıla Doğu, Muhammet Yakut'a yanıt verdi. Fakat Sıla Doğu'nun "İçiyorum sana ne?" ifadesi itiraf olarak görüldü ve gözaltı işlemi yapıldı. Sıla Doğu, uyuşturucu kullanmak iddiası üzerine gözaltına alındı. MASAK SORUŞTURMA BAŞLATTI Sonrasında Dilan ve Engin Polat için daha kötü günler başladı. Bu videonun ardından MASAK Dilan ve Engin Polat çiftçi ve beraberindekiler hakkında soruşturma başlattı. Bu süreçte medyadaki haberler iyice ayyuka çıktı ve gazeteciler her gün çarşaf çarşaf Dilan ve Engin Polat haberi yaptılar. Akabinde Polat çifti bir yanıt verdi. Fakat yargı süreci beklenenden daha hızlı ilerlemeye başladı. Geçtiğimiz hafta Dilan ve Engin Polat çiftinin mal varlıklarına tedbir kondu.
TUTUKLAMA TALEBİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ
"Kara para aklama" iddiasıyla gündeme gelen Dilan Polat ile eşi Engin Polat, önceki gün gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından savcılıktaki ifadeleri de tamamlandı. Polat çiftinin de aralarında olduğu 16 kişi, mahkemeye sevk edildi. Savcılığın tutuklama talebinde bulunduğu belirtildi.
Dosyada “Rise and Shine Kozmetik”te 225 milyon 743 bin liralık mal alışının gerçek olmadığı tespit edildiği belirtildi.
Editör: Ali ARASLI