Murat Dağı’nda bu yıl kayak sezonu başlamadı ve Gediz Belediyesi bir açıklama yapma zorunluluğu duydu. Son dönemlerde havaların soğumasıyla birlikte, termal su kaynaklarının bulunduğu Murat Dağı’na yönelik tur şirketlerinin yaptığı pazarlama faaliyetleri dikkat çekti. Bu durum Uşak, Kütahya ve çevre illerden yoğun talebin olduğu Murat Dağı kayak pistine yönelik beklentileri artırdı. Fakat bölgede yeterli kar yağışı olmadığı için kayak sezonu henüz açıklamadı. Konuyla ilgili Gediz Belediyesi de bir açıklama yapma gereği duydu. Gediz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, kayak pistinin kapalı olduğu bildirildi.

murat-2

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak imzasıyla yayınlanan bildiride, şu ifadeler yer aldı:

“Murat Dağı termal kayak merkezimiz yeterli miktarda kar yağışı almadığından dolayı kapalıdır. Tesislerimizin sezon açılışı olduğunda belediyemiz tarafından gerekli duyurular yapılacaktır. Vatandaşımız Murat Dağı kayak pistimizle ilgili paylaşımlara itibar etmemesi rica olunur”.  

murat1

Murat Dağı, Uşak, Kütahya ve Eskişehir’in su kaynağı

Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi

Murat Dağı, her kış döneminde aldığı karla önemli bir turizm merkezi olmanın yanı sıra, bölgenin başlıca su kaynağı olarak dikkat çekiyor. Murat Dağı’nın suyu, Uşak, Kütahya ve Eskişehir ile çevre illerin bir kısmını besliyor. Murat Dağı’na yapılmak istenen altın madeni projesine de çevreciler bu nedenle karşı çıkıyorlar.

HABER MERKEZİ

murat-1

Editör: Ali ARASLI